چهار پسر شرور که کلکسیونی از جرایم خشن را در پرونده خود داشتند، در جریان تحقیقات کارآگاهان پلیس آگاهی استان تهران دستگیر شدند.

همزمان با تماس تعدادی از شهروندان با تلفن 110 و اعلام اخبار و اطلاعاتی مبنی بر تردد مشکوک برخی افراد به خانه شخص سابقه داری واقع در خیابان هلال احمر در منطقه رازی و احتمال ارتکاب جرایم مختلف از جمله سرقت و خرید و فروش اموال مسروقه در این محل ، موضوع به پلیس آگاهی تهران بزرگ اعلام و برای بررسی در دستور کار پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.
تحقیقات پلیسی کارآگاهان حکایت از آن داشت که دو برادر به نام های ابراهیم 24 ساله و علی 23 ساله که هر دو از مجرمان پلیس آگاهی به ویژه در زمینه سرقت و تحصیل اموال مسروقه هستند ، به همراه فرد دیگری به نام فیض الله 29 ساله با تردد در منزل مجردی فردی به نام صادق که به مصرف موادمخدر اعتیاد دارد ، این مکان را به محلی برای تردد خود و نگهداری اموال سرقتی تبدیل کرده اند.
تحقیقات پلیسی برای شناسایی جرایم ارتکابی متهمان در دستور کار پایگاه هشتم آگاهی قرار داشت تا اینکه با بررسی سرقت های مشابه انجام شده به شیوه زورگیری ، گردنبندقاپی و کیف قاپی و انجام چهره نگاری از شکات و مالباختگان ، کارآگاهان متوجه شدند که تعدادی از این سرقت ها به ویژه در مناطق مرکزی سطح شهر تهران از سوی این چهار نفر صورت گرفته که با تشکیل گروهی از سارقان و با استفاده از انواع سلاح سرد و افشانه و شوکر ، اقدام به زورگیری از شهروندان در مناطق مختلف سطح شهر به ویژه در محدوده مناطق میدان رازی، قزوین ، منیریه ، خیابان هلال احمر ، خیابان امام خمینی (ره) کرده اند .
با شناسایی مالباختگان و با بهره گیری از تصاویر به دست آمده از بانک اطلاعات مجرمین سابقه دار ، تعدادی از مالباختگان ، متهمان را به عنوان سارق اموال خود از قبیل گردنبند طلا ، کیف دستی ، گوشی تلفن همراه و ... مورد شناسایی قرار دادند . همچنین در بررسی برخی اظهارات مالباختگان مشخص شد که متهمان در تعدادی از سرقت های خود و در زمان فرار از محل سرقت ، در صورت مقاومت از سوی مالباختگان و یا حضور شهروندان در برابرشان با تهدید و نمایش شمشیر و قمه اقدام به قدرت نمایی کرده تا بدین شیوه و شگرد اقدام به سرقت و فرار از محل کنند .
با جمع بندی اطلاعات به دست آمده از مخفیگاه و محل تردد متهمان که نشان از ارتکاب دیگر جرایم از سوی آنها به ویژه در زمینه مصرف و نگهداری موادمخدر در این مکان داشت ، هماهنگی های لازم قضایی با قاضی ذکی پور ، بازپرس شعبه سوم دادسرای ناحیه 11 تهران ، انجام و کارآگاهان پایگاه هشتم پلیس آگاهی 16 تیر ماه اقدام به دستگیری هر چهار متهم در مخفیگاهشان کرده و در بازرسی از محل دستگیری آنها ، علاوه بر کشف انواع سلاح سرد موفق به کشف دو دستگاه موتورسیکلت دارای سابقه سرقت شدند .
با انتقال متهمان به پایگاه هشتم آگاهی و شناسایی متهمان از سوی شکات و مالباختگان ، هر چهار متهم به دهها فقره زورگیری و کیف قاپی در مناطق مختلف سطح تهران به ویژه در مناطق مرکزی شهر تهران و با استفاده از موتورسیکلت های سرقتی اعتراف کردند.
بر اساس اعترافات متهمان ، این افراد با سرقت انواع موتورسیکلت به ویژه از نوع طرح هوندا 125 و آپاچی اقدام به ارتکاب جرایم و سرقت های مختلف بویژه زورگیری و کیف قاپی کرده و پس از انجام چندین فقره سرقت ، موتورسیکلت های سرقتی را در مکان های خلوت رها و با سرقت دوباره موتورسیکلت اقدام به ارتکاب انواع سرقت و همچنین جرایم مرتبط با موادمخدر می کردند .
4 سارق خشن
سرهنگ کارآگاه میرزکی ، رئیس پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر به مهر گفت : با توجه به اعترافات صریح متهمان به ارتکاب جرایم مختلف به ویژه سرقت و زورگیری به شیوه گروهی ، شناسایی متهمان از سوی تعدادی از مالباختگان ، کشف انواع سلاح سرد از مخفیگاه متهمان و همچنین سوابق متعدد آنها در ارتکاب جرایم مختلف و احتمال افزایش جرایم و تعداد شکات ، دستور انتشار تصاویر بدون پوشش هر چهار متهم از سوی مقام قضایی صادر شده است . از تمام شکات ، مالباختگان و شهروندان که موفق به شناسایی تصاویر متهمان شدند دعوت می شود تا برای طرح و پیگیری شکایات خود و همچنین ارائه اخبار و اطلاعات در خصوص ارتکاب جرایم مختلف از سوی متهمان ، به پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در میدان حر انتهای خیابان 12 فروردین مراجعه کنند.

دستگیری مرد هزار چهره به اتهام کلاهبرداری میلیونی از دختران جوان
مرد هزار چهره که با فریب زنان و دختران جوان در ایستگاههای راه آهن از آنها به بهانه های مختلف کلاهبرداری میلیونی می کرد با ردیابیهای کارآگاهان پلیس شناسایی و دستگیر شد.
چندی قبل دختر جوانی با مراجع به ماموران پلیس راه آهن با طرح شکایتی گفت در قطار مسیر بندرعباس به تهران با مرد جوانی آشنا شدم که او با حرفهایش توانست اعتماد من را جلب کند.
پسر جوان در قطار از من خواستگاری کرد و وقتی در یکی از ایستگاه ها توقف کرده بودیم مدعی شد کیف پولش را در داخل قطار جا گذاشته و از من خواست عابربانکم را بدهم تا خریدمان را حساب کند. وقتی به تهران رسیدیم متوجه شدم او با سوءاستفاده از عابربانکم 3 میلیون تومان از حسابم برداشته کرده است.
پس از طرح شکایت تیمی از ماموران تحقیقات خود را آغاز کرده و با ردیابیهای پلیسی و بررسیهای دوربین های مداربسته هویت مرد تبهکار به نام امیر 26 ساله مورد شناسایی قرار گرفت.
بررسیها نشان داد متهم از مجرمان حرفه ای است که تاکنون چندین شکایت از او در پلیس شهرهای مختلف بخصوص شهرهای جنوبی مطرح شده است.
در ادامه امیر در مخفیگاهش شناسایی و در عملیاتی ضربتی از سوی کارآگاهان پلیس آگاهی راه آهن شناسایی و دستگیر شد.
تحقیقات ماموران نشان داد متهم با پرسه زدن در ایستگاههای قطار و به بهانه پیدا کردن بلیت برای مسافران بخصوص دختران جوان آنها را فریب داده و پس از جلب اعتماد در فرصتی مناسب اقدام به کلاهبرداری از آنها می کرد.
در حالیکه تحقیقات در این رابطه ادامه داشت مشخص شد متهم به شیوه های دیگر نیز از چند نفر کلاهبرداری کرده است. او با شناسایی افرادی که مشکلات مالی داشتند سراغ آنها رفته و به بهانه دریافت وام طعمه های خود را فریب می داد.
مرد هزار چهره سپس با گرفتن مبلغی به عنوان پیش قسط متواری می شد. امیر در شگردی دیگر به بهانه پیدا کردن کار از چندین نفر کلاهبرداری میلیونی کرده که در یکی از کلاهبرداری هایش به بهانه استخدام سرایدار یک مدرسه در کیش از او 5 میلیون تومان دریافت کرده و متواری شده بود.
او همچنین به بهانه پیدا کردن کار زن جوانی را در تهران فریب داده و از او نیز 5 میلیون تومان کلاهبرداری کرده بود.
سرهنگ ولی پور رئیس پلیس آگاهی راه آهن کشور با اعلام این خبر به مهر گفت: در حال حاضر تحقیقات از متهم در اداره آگاهی ادامه دارد و احتمال می رود بدین شیوه مرتکب کلاهبرداریهای دیگری نیز شده باشد.

مرگ دختر 11ساله در سقوط از تاب شهربازی ایلام
دختر 11ساله ای که مشغول تاب بازی درپاک چغاسبز ایلام بود به علت سقوط از روی تاب جان خود را از دست داد.
به گزارش پایگاه خبری پلیس، این حادثه شب گذشته درشهر بازی پارک چغاسبز ایلام به وقوع پیوست.
پدراین دختر 11ساله درمورد مرگ مبینا اظهار داشت:دخترم که مشغول تاب بازی بود در یک لحظه از روی تاب سقوط و با سر به زمین افتاد. بلافاصله مبینا را که به خون آغشته بود به بیمارستان منتقل کردیم ولی متاسفانه به علت شدت جراحات وارده در بیمارستان فوت کرد.
47282 

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 305564

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 5
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام IR ۱۳:۲۵ - ۱۳۹۲/۰۵/۰۵
  69 6
  خواستگاری در قطار ............ تو این روزگار شوهر پیداکردن هم مشکل شده .......
 • بی نام IN ۱۳:۲۹ - ۱۳۹۲/۰۵/۰۵
  100 4
  یعنی دخترهای ما اینقدر پپه و بدبختن که هر ننه قمری از راه رسید و ازشون خواستگاری کرد با سه سوت بهش اعتماد میکنن و حاضر میشن دار و ندارشون را در اختیار طرف بذارن؟!خدا یه جو عقل بده...
 • بی نام A1 ۱۵:۳۳ - ۱۳۹۲/۰۵/۰۵
  11 1
  این خطرناک هارو گرفتن بعد یکی دو سال رها میکنن تا اینبار خلاف های وحشتناک تر انجام بدن،دوباره میگیرن بعد دو سه سال رها میکنن و....
 • بی نام A1 ۱۶:۰۶ - ۱۳۹۲/۰۵/۰۵
  6 3
  ماهم 2 سال پیش اینطورا خوردیم به تور یه کلاه بردار که خودش و مامور ارگان دولتی معرفی کرده بود با لباس نظامی و تفنگ میومد میرفت انقدر قشنگ حرف میزد و نقش بازی کرد ما متوجه دروغ هایش نمیشدیم! 25 میلیون تومان پول بی زبون رو خورد آخرم گیر افتاد فهمیدیم 40 تا شاکی داره کلا 800-900 میلیون کلاه برداری کرده! الان اوینه یک 1 ریالی از پولمون هم برنگشت که نگشت! خدا لعنت کنه هرچی کلاه بردار دزد دروغ گو رو.
 • بی نام A1 ۱۸:۱۷ - ۱۳۹۲/۰۵/۰۵
  12 1
  این بابا دزد و کلاهبردار نیست فقط خیلی خوش شانسه!!!!! ما اگه چندتا شاهدو کلی مدرک هم گرو بذاریم این دخترا بهمون محل نمیدن بعد یارو تو قطار و بعدش عابر بانک!!!!!!!!!