دکتر ستاری با تشریح برنامه‌های خود برای اجرای نقشه جامع علمی کشور، ستادهای علم و فناوری، اقتصاد دانش‎بنیان و مالکیت معنوی را سه محور اصلی اجرای این نقشه عنوان کرد.

ایسنا نوشت:

معاون علمی و فناوری رییس‎جمهور و رئیس بنیاد نخبگان در حاشیه چهل و یکمین جلسه ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور پیرامون برنامه‌های معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور برای اجرایی شدن نقشه جامع علمی گفت: نقشه جامع علمی کشور در واقع یکی از کارهای ماندگاری است که در شورای عالی انقلاب فرهنگی اتفاق افتاده که مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) هم به این موضوع خیلی تأکید داشته‌اند.

دکتر سورنا ستاری با اشاره به برنامه‌های علمی و فناوری ریاست جمهوری برای اجرایی شدن نقشه جامع علمی کشور افزود: در موارد خیلی زیاد اجرایی شدن این سند علم و فناوری کشور در حال پیگیری است و مواردی که مربوط به معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است، به صورت جدی در حال پیگیری است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: تأسیس ستادهای علم و فناوری که در نقشه جامع علمی کشور پیش‌بینی و طراحی شده، از اهم این موارد است.

وی افزود: همچنین بحث تجاری سازی و اقتصاد دانش بنیان از موضوعات مهم نقشه جامع علمی کشور است که در معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور در حال رسیدگی است.

ستاری خاطرنشان کرد: موضوع مالکیت معنوی که هم‌اکنون در معاونت علمی و فناوری در حال بررسی است که باید طی لایحه‌ای از سوی دولت به مجلس ارسال شود.

وی در پایان گفت: تمام مواردی که به اقتصاد دانش بنیان منتهی می‌شود، جزء مواردی است که معاونت علمی و فناوری در حال بررسی و پیگیری آن است.

5353

کد خبر 329519

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =