ایرنا نوشت:

معاون وزیر راه و شهرسازی و رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید گفت: مساله انتزاع وزارتخانه های راه و شهرسازی در دست بررسی و کار مطالعاتی است.

محسن نریمان، روز چهارشنبه در حاشیه دیدار از روند اجرایی ساخت مسکن مهر شهر جدید رامین اهواز گفت: این وزارتخانه هنوز موضع خود را در خصوص انتزاع وزارت راه و شهرسازی به صورت رسمی اعلام نکرده و موضع افرادی که در این وزارتخانه ایفای وظیفه می کنند نمی تواند نظر وزارت راه و شهرسازی باشد.

او گفت: مساله ادغام و انتزاع وزارتخانه ها نه تنها در دولت، بلکه در مجلس هم مطرح بود؛ در یک مقطع به دنبال قانون برنامه برای کاهش تعداد وزارتخانه ها ناچار بودیم برخی از اینها را در هم ادغام کنیم که ادغام راه و مسکن هم در چارچوب این برنامه اتفاق افتاد.

نریمان گفت: در بررسی بعدی و در دولت تدبیر و امید به صورت مجدد در همان آغاز کار مساله انتزاع مطرح شد، و برخی نمایندگان مجلس هم پیشنهاد داشتند که به خاطر مسوولیت خطیری از جمله مسکن مهر که به وزارت راه و شهرسازی داده شد، این وزارتخانه به صورت دیگری درآمده و انتزاع صورت گیرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: مدیریت دو میلیون واحد مسکن مهر آن هم با این وضعیت که زیرساخت ها و تاسیسات روبنایی و زیربنایی و نیازهای واقعی شهرها، به صورت منطقی و برنامه ریزی شده تنظیم نشده، وزارتخانه سوایی را می خواهد.

او گفت:اینگونه نیست که روزی به دنبال انتزاع و روز دیگر به دنبال ادغام باشیم؛ اگر کارشناسان در بررسی خود،انتزاع را به مصلحت بدانند در این رابطه موضوع به صورت لایحه به مجلس برمی گردد.

وی گفت:اگر می خواهند این بار تصمیم بگیرند تصمیمی درست، جامع و در چارچوب قانون برنامه اتخاذ شود.


23231

کد خبر 341081

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام A1 ۲۰:۳۶ - ۱۳۹۲/۱۲/۰۷
  5 0
  لطفا هر چه زودتر این کار انجام شود ، پدرمون درآمد ازبس که از دست حمایتهای آقای وزیر و مشاورشان (عبده نبریزی) از گران شدن مسکن حرص خوردیم . کلا شش ماهه همه کارها را ول کردند افتادند دنبال گران کردن مسکن !
 • بی نام IR ۱۴:۰۷ - ۱۳۹۲/۱۲/۲۴
  1 0
  وزارت مستقل نمیخواهد کافی است که سند قطعی بدهید و عوارض هم بگیرید و به شهرداریها بسپارید . تمام