مروری بر وبلاگ‌‌نوشته‌های آی‌تی و فناوری در هفته سوم بهمن ماه87

تویتر، سر سبز را می دهد بر باد!
همیشه گفتن زبان سرخ می دهد سر سبز بر باد. دبستان هم که بودیم در کتاب فارسی درسی داشتیم درباره لاکپشتی که با کمک دو اردک در حال انتقال هوایی بود. فضولی و وراجی بی جا باعث شد دهان لاکپشت باز شه و از اون بالا شوت شه پایین.

یک هیات از کنگره آمریکا برای دیداری محرمانه از عراق وارد شده و قرار بوده کسی هم از این سفر خبردار نشه. تا هواپیما در بغداد فرود می آد، پیتر هوکسترا، عضو کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا بر روی تویترش این پیام رو منتشر می کنه:‌ همین الان در بغداد فرود آمدیم.

حالا سفر محرمانه عیان شده. جالب این که هوکسترا قبلا رییس کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان بوده و همه اطلاعات طبقه بندی شده مربوط به سازمان های اطلاعاتی و امنیتی آمریکا زیر دستش بوده.

حاجی‌واشنگتن

 

هکرها به تابلوهای بین‌راهی هم رحم نکردند
استفاده از تابلوهای اصطلاحا دیجیتال در طول راه ها در سر تا سر دنیا امری مرسوم و متداول شده است، تابلو های مذکور معمولا حاوی پیغامی در مورد وضعیت راهی که در آن به سر می برید یا راهی دیگر که به آن منتهی خواهند شد و بعضا پیغام های هشدار ویژه هستند.

اما مدتی است این تابلو ها در ایالات متحده ابزار تفریح و سرگرمی هکر ها شده اند و هکرها خیلی راحت و ساده از آنها برای نمایش پیغام های مورد نظرشان استفاده می کنند. مدتی پیش تعدادی هکر که گمان می رفت از دانشجویان دانشگاه تگزاس باشند با عبور از موانع امنیتی که برای تابلو های موجود در تعدادی از جاده های شهر Austin مرکز ایالت تگزاس تعبیه شده بود پیغام هایی مثل "زامبی ها در پیش رو هستند!" یا "قیامت نزدیک است!" را بر روی آنها قرار دادند! تصاویر زیر:

حواستان جمع باشد! جلوتر زامبی‌ها هستند

زامبی‌های نازی می‌آیند! فرار کنید!!! - پایان کار نزدیک است

در کل پنج تابلو توسط هکر ها مورد حمله قرار گرفته بود و از طرفی فقط دو نفر به صورت قانونی به پنل کنترل این 5 تابلو دسترسی داشتند که یکی از این دو نفر در توجیه اتفاق پیش آمده روز بعد از حادثه گفت:

هر یک از تابلو ها پنل کنترل ویژه ی خودش را دارد و هر پنل درون یک جعبه ی قفل شده است و اگر کسی بتواند قفل جعبه را باز کند پنل مذکور توسط پسورد ایمن شده است، هکرها به سراغ تک تک این پنل ها رفته اند قفل جعبه محافظ را باز، پسورد پنل را هک کرده و پیغام مورد نظرشان را به نمایش در آورده اند. ضمنا برای اینکه اثرشان ماندگار شود و مردم از عمل آنها با خبر شوند پسورد یکی از پنل ها را نیز عوض نمودند. همین امر سبب شد مجبور شوم تا ساعت 8 صبح صبر کنم تا بتوانم یکی از افراد پشتیبانی شرکت تولید کننده ی تابلوها را پیدا نموده و خرابکاری هکر ها را رفع نمایم.

وی بعد از این توضیحات اضافه کرد "احتمالا این هکر ها نابغه ی کامپیوتر بوده اند" و همین جمله کمی بعد حسابی دردسر ساز شد! i-hacked.com اندکی بعد مطلبی را درباره ی ضعف امنیتی این تابلو ها و اینکه چگونه می توان به آنها نفوذ نمود را منتشر کرد، که باعث تمسخر پلیس و افراد دست اندرکار گردید. (لینک به مطلب مرتبط)

علی رغم همه ی این مسائل ظاهرا هنوز ضعف تابلوهای مذکور برطرف نشده است و دوباره ظرف یکی دو روز گذشته هکر ها به سراغ تابلو هایی در راه های ایندیانا رفته اند و بر روی آنها خبر از وجود پرنده های درنده خو و گوشت خوار در ادامه ی راه داده اند! (تصویر زیر / خبر مرتبط)

جلوتر راپتورها هستند. مواظب باشید

البته کماکان پلیس سعی دارد به مردم تفهیم کند این شیطنت که در ظاهر بی خطر به نظر می رسد و به عقیده بسیاری بامزه است اصلا جالب نیست و اگر روزی واقعا در طول راه خطر حمله زامبی ها به مردم وجود داشته باشد آنها پیغام تابلوهای هشدار دهنده را جدی نخواهند گرفت!

آپدیت‌بلاگ

 

جشنواره
به به! واقعا دست این روابط عمومی جشنواره درد نکنه که اینترنت وایرلس در سینما فلسطین راه اندازی کرده اند که حداقل سرعتش 2 مگابیت هست. واقعا بدون اینترنت اصلا نمی شد این فیلم ها را تحمل کرد.

من خیلی فیلم ندیدم اما همان هایی را که دیدم فهمیدم امسال فیلم ها کلی تکنولوژی زده شده اند. بازیگران در بسیاری از فیلم ها لپ تاپ دارند، با وب کم کارهای روزمره شان را انجام میدهند، استخاره را اینترنتی می گیرند و ... انقلاب تکنولوژی به سینما هم رسید.

آی‌تی‌ایران

کشف گونه‌ای جدید با استفاده از گوگل ارث
این هم از نتایج استفاده از تکنولوژی در هزاره‌ی جدید. دانشمندان با استفاده از گوگل ارث توانستند قسمتی از جنگلهایی در موزامبیک را که تا حالا کشف نشده بوده کشف کنند و به واسطه‌ی همین کشف جانور جدیدی را هم پیدا کرده‌اند که عکسش را در همین زیر می‌بینید.

این جانور با کمک گوگل ارث کشف شده است

متن کامل خبر را می‌توانید از این‌جا بخوانید. این تازه یکی از اکتشافاتشانه. گونه‌های جدیدی از گیاهان و ... را هم کشف کردند که اگر دوست داشتید حتما دنبال کنید این داستان را.

یعنی خوابش را هم نمی‌دیدیم که یک روزی بشود جوری زمین را در کامپیوترهایمان ببینیم که چیز جدیدی باهاش کشف کنیم.

شیدا

کد خبر 3574

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =