رحمت الله حافظی در صحن علنی شورای شهر باز هم بخش های دیگری از عملکرد شهرداری تهران را مورد انتقاد قرارداد و مسایل تازه ای را بازگو کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و ایمنی شورای شهر تهران، در جلسه علنی امروز شورای شهر با خواندن دعای تحویل سال، معانی مختلفی را برای "احسن الحال" برشمرد.

رحمت الله حافظی در نطق پیش از دستور خود، گفت: "احسن الحال" یعنی دقت کنیم پس از هزینه کردن ده ها میلیارد تومان، تصفیه خانه شیرابه کهریزک را نسازیم که اکنون بلااستفاده مانده و شیرابه پسماندها، سلامت مردم، آبهای زیرزمینی و خاک را تهدید می کند.

او ادامه داد: ""احسن الحال" یعنی پرداخت به موقع 7 میلیارد تومان مطالبات پیمانکاران داخلی و خارجی برای تولید برق از زباله ها که قرار بوده 90 مگاوات برق تولید شود ولی تنها 2 مگاوات برق به جای 90 مگاوات تولید شد و با خروجی پیمانکار خارجی به بهانه سال نو، عملا این نیروگاه به حالت غیرفعال درآمده است."
حافظی درباره از بین رفتن باغات هم به شهرداری انتقاد کرد و گفت: "احسن الحال" یعنی 120 هکتار باغات بهم پیوسته کن در پهنه مسکونی قرار نگیرد. یعنی اجتناب از خرید باغات مردم به نام و قیمت فضای سبز و تغییر کاربری آن به مسکونی و فروش آن به مردم و تعاونی های مسکن.
او با نشان دادن عکسی از باغات کن، گفت: این باغات به تعاونی مسکن مدافعان حریم ولایت فروخته شده. اینطوری نمی شود از حریم ولایت دفاع کرد. من اگر جای آنها بودم می رفتم توی آن گودال هایی که برای ساختمان سازی کنده اند می خوابیدم و می گفتم خاک بریزید روی من. احسن الحال یعنی نباید از تغییر کاربری ها درآمد نامشروع کسب کنیم.
حافظی در بخش دیگری از سخنانش گفت: احسن الحال یعنی پسماندهای بیمارستانی تفکیک شده از مبدا در دل دپوی پسماند شهری دفن نکنیم و مشکل زیست محیطی برای شهر به وجود نیاوریم.

 

23231

 

کد خبر 403829

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بی نام RO ۰۷:۰۴ - ۱۳۹۳/۱۲/۱۹
    6 0
    آقاي قاليباف شما گفتيد به فرمايشات مقام رهبري عمل كرده و جلوي ساخت و ساز غير مجاز را ميگيريد پس باغات كن را دريابيد