مدیر امور سرمایه گذاری و مشارکت های اقتصادی شهرداری کرج از خریداری 100 دستگاه اتوبوس برای تردد در مناطق محروم و کم برخوردار با مشارکت بخش خصوصی در آینده ای نزدیک خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبر آنلاین البرز و به نقل از پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، مجید دودانگه در گفتگو با رادیو شهر مدیریت شهری کرج با اعلام خبر فوق اظهار داشت: یکی از اهداف عالیه مدیریت شهری کرج در حوزه جلب مشارکت های بخش خصوصی دستیابی به منابع پایدار درآمدی و رونق اقتصاد شهری می باشد که توسعه عمرانی و سرعت بخشی به خدمات رسانی به شهر و شهروندان را به همراه داشته و دارد.
این مدیر با تاکید بر اینکه مذاکرات خوبی با سرمایه گذار خصوصی به منظور خریداری صد دستگاه اتوبوس جهت تردد در مناطق محروم و کم برخوردار کرج صورت پذیرفته است، بیان داشت: همچنین مذاکرات مشابهی در راستای تامین خودروهای مورد نیاز سازمان های تابعه شهرداری کرج با بخش خصوصی داشته ایم که نتایج خوبی را به دنبال داشته و امید است که در آینده ای نزدیک به ثمر برسد.
وی با بیان اینکه خودروهای مد نظر برای تزریق به ناوگان حمل و نقل عمومی با استانداردهای جهانی سازگاری دارند، خاطر نشان کرد: نوسازی ناوگان اتوبوسرانی علاوه بر تامین رفاه حال همشهریان، به صرفه جویی در مصرف سوخت، کاهش آلودگی هوا و مشکلات زیست محیطی و کاهش زمان سفرهای درون شهری کمک شایانی می کند؛ در این راستا نیز سرمایه گذار بخش خصوصی از آمادگی لازم جهت عملیاتی شدن این قرارداد در آینده ای نزدیک برخوردار است.
دودانگه با اذعان بر اینکه ترافیک در کلانشهر دو میلیون نفری کرج به مرز بحران رسیده و سلامت انسانها و حیات محیط زیست را به مخاطره انداخته است، گفت: بر اساس آمارهای موجود بخش قابل توجهی از آلودگی هوا و ترافیک به ضعف ناوگان حمل و نقل عمومی باز می گردد که با خریداری اتوبوس های جدید با مشارکت بخش خصوصی، می توان به رفع مشکلات کنونی امیدوارتر بود.
به گفته مدیر امور سرمایه گذاری و مشارکت های اقتصادی شهرداری کرج، همچنین با تشکیل کارگروهی جداگانه به دنبال جلب مشارکت بخش خصوصی در راستای تجهیز پارکهای کنونی سطح شهر هستیم و با راه اندازی شهربازی در آنها، گامی بزرگ در راستای ایجاد اوقات فراغت سالم برای خانوارها خواهیم برداشت.
وی، پارک جهان نما را یکی از مجموعه هایی دانست که با وسعت بالا و قرار گرفتن در یکی از شاهراه های ارتباطی کشور از پتانسیل لازم برای احداث مجموعه شهربازی و تفریحی برخوردار است و برای عملیاتی شدن این مهم با مشارکت فعال بخش خصوصی قول مساعد داد

کد خبر 472654

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =