معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرج در تشریح اهم اقدامات این معاونت طی دو سال گذشته به احداث 25 پل عابر پیاده در نقاط مختلف شهر اشاره کرد و افزود: علاوه بر این 60 نقطه پر ترافیک شهر کرج نیز شناسایی شد.

به گزارش خبرگزاری خبر آنلاین البرز و به نقل از پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، احمد افضلی در جلسه ای که با حضور محمد صادق باغستانی، عضو شورای اسلامی شهر کرج به میزبانی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری برگزار شد، عنوان کرد: به همت این معاونت طی دو سال گذشته حدود 25 پل عابر پیاده در سطح شهر به بهره برداری رسیده است که این عملیات در سال جاری نیز با احداث هشت پل دیگر ادامه دارد.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرج، اظهار داشت: بلوارهای یادگار امام واقع در خیابان یاسر پنجم، شهید مطهری مقابل اداره ثبت، طالقانی جنوبی روبروی دبیرستان شهدا، هفتم تیر مقابل بازار روز البرز، ارم تقاطع رسولی روبروی باغ سیب، شهید بهشتی 45 متری گلشهر نبش خیابان درختی، امام خمینی محدوده حیدرآباد و شهید بهشتی خیابان المهدی محل احداث این 9 پل عابر پیاده می باشد.
افضلی، عنوان کرد: راه اندازی مرکز کنترل ترافیک این دستگاه با تخصیص اعتبار 15 میلیارد تومان از دیگر اقداماتی است که از سوی این معاونت به انجام رسیده است؛ نصب دوربین های ثبت تخلف و دوربین های نظارتی در سطح شهر با همت این مرکز از طریق انعقاد قراردادهایی با پیمانکاران منتخب تا پایان سال 94 اجرایی می شود.
این مسئول، افزود: شناسایی 60 نقطه گره ترافیکی در سطح شهر کرج توسط کارشناسان و مشاوران معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرج نیز از دیگر فعالیت های این معاونت تا به امروز بوده است که در حال حاضر بررسی هایی به منظور ارائه راه کارهایی جهت حل معضل ترافیک در این محدوده ها از سوی کارشناسان و مشاوران مربوطه در دست اقدام است تا با تامین بودجه لازم و بر اساس اولویت در این 60 نقطه، اصلاحات هندسی و دیگر طرح های ترافیکی، آغاز شود.
وی در ادامه از تشکیل چهار کمیته تخصصی با عنوان های کمیته حمل و نقل عمومی، آموزش ترافیک، آرام سازی و نصب چراغ های فرماندهی در معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرج خبر داد و گفت: با تشکیل کمیته های مذکور به دنبال آن هستیم تا با انجام اقدامات زیرساختی زمینه برای ارائه خدمات ترافیکی در سطح شهر و کاهش معضلات در این زمینه مهیا شود.
افضلی، افزود: طرح جامع ITS، قردادهایی به منظور بهره برداری از پارکومترها در سطح شهر، هوشمند سازی تاکسی ها برای دریافت کرایه ها، راه اندازی سیستم ABL برای ناوگان اتوبوسرانی از دیگر فعالیت هایی است که از سوی این معاونت برنامه ریزی شده و در حال اجراست که در آینده ای نزدیک نیز اجرایی می شود.
تخصص بودجه سه میلیارد تومانی برای نوسازی ناوگان اتوبوسرانی از طریق اضافه شدن 100 دستگاه اتوبوس به این ناوگان، احداث پیاده راه ها در دو نقطه از شهر کرج، بهره برداری از 30 کیلومتر مسیر دو چرخه سواری در چهار محدوده این کلانشهر و فراهم شدن بسترهای لازم برای راه اندازی خط اتوبوس BRT در خیابان شهید بهشتی از دیگر مسائلی بود که این مسئول به آنها اشاره کرد و از محقق شدن آنها در آینده ای ن چندان دور خبر داد.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرج در بخشی دیگر از سخنان خود به بحث تابلوهای هدایت مسیر در سطح شهر اشاره کرد و یادآور شد: در سال 93 بیش از هزار و 900 مترمربع تابلوهای هدایت مسیر در نقاط مختلف شهر نصب شده اند که در سال جاری نیز با تخصیص اعتبار 700 میلیون تومانی این عملیات در مناطق 12 گانه شهرداری این کلانشهر ادامه پیدا می کند.
افضلی، بیان کرد: بیش از 40 پل عابر پیاده در سطح شهر کرج داریم و به دنبال آنیم تا با توجه به مقررات مشخص عملیات مکانیزه شدن این پل ها، شرایط برای رفاه حال شهروندان فراهم شود.
این مسئول در پایان خاطر نشان کرد: امید است با همکاری و مساعدت های بیشتر اعضای شورای اسلامی شهر کرج و شهردار این کلانشهر بتوانیم گام های موثرتری را در زمینه کاهش بار ترافیکی سطح شهر و کنترل آن برداریم و موجب ارائه خدمات بسیاری به شهروندان از جمله مدیریت صحیح و علمی ترافیک، روان‌سازی ترافیک در معابر پر رفت و آمد با استفاده از سیستم‌های پیشرفته، نظارت بر خدمات‌رسانی ناوگان حمل و نقل عمومی و بالاخره تسریع در حضور نیروهای امدادی، پلیس و اورژانس در محل حادثه در زمان‌های بحرانی باشیم.

کد خبر 475150

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =