۰ نفر
۱۱ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۶

دکتر حسین باهر در جدیدترین یادداشت خود که در گروه نخبگان خبرآنلاین منتشر شده به مساله طلاق و ازدیاد آن در میان خانواده‌های ایرانی پرداخته است.

این مولف و استاد روانشناسی می‌نویسد: «متاسفانه در سال‌های اخیر خیانت از سوی زوجین افزایش یافته است. در حال حاضر مردها توانمندی های مادی و معنوی خود را از دست داده‌اند این در حالی است که توقعات زنان از آنها براساس آگاهی‌هایشان افزایش یافته است.»

وی ادامه می‌دهد: «در دهه های اخیر میزان تحصیل و آگاهی دختران از حقوقشان در مقایسه با سال‌های گذشته افزایش یافته است. این در حالی است که سطح درک مردان از توقعات و آگاهی زنان پایین آمده است و برخی از آنها همچنان خواستار زن مطبخی هستند نه فردی که همانند وی کار می‌کند. در جامعه کنونی زن می تواند شریک 50 درصدی برای همسر خود باشد و دیگر مردسالاری گذشته معنایی ندارد لذا باید زندگی کنونی دوستانه باشد تا دوام یابد و الگوی ازدواج با توجه به نیاز جامعه باید رفاقتی باشد نه رقابتی.»

برای مطالعه متن کامل این مطلب اینجا را کلیک کنید.

کد خبر 562508

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام US ۱۴:۱۲ - ۱۳۹۵/۰۵/۱۱
  7
  جناب دکتر حسین باهر شاید در نظر اول حرفهای قشنگی زده باشید و پیش خودتان گمان کنید قادرید گره از مشکل خیانت با سخنانی رنگین بردارید اما بدانید، آنچه باب خیانت را گشوده بی حیایی و بی ایمانی است چه از جانب مرد و چه از جانب زن نه آگاهی و تحصیلات. البته سخن گفتن با افرادی چون شما با این نگرش خیانت پرور، آب در هاون کوبیدن است.
 • بی نام IR ۱۴:۲۳ - ۱۳۹۵/۰۵/۱۱
  2
  فقر عزیزم فقر چه مالی چه فرهنگی