۰ نفر
۱۲ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۳

در آستانه سال نو، سالنامه تئاتر ایران با به روز رسانی منابع، مستندات تئاتر و اسامی بیش از 7000 هنرمند فعال سراسر کشور منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، انجمن هنرهای نمایشی ایران با به روز رسانی منابع، مستندات تئاتر و اسامی بیش از 7000 هنرمند فعال سراسر کشور، افزودن بخش معرفی 580 گروه نمایشی ثبت شده تئاتر ایران و ... چهارمین سالنامه تئاتر ایران را منتشر کرد.

طبق اعلام این انجمن، سالنامه تئاتر ایران به عنوان مرجعی متقن، با ارائه  اطلاعات تخصصی تئاتر به عنوان مستندی در دسترس، ادای احترامی به اصحاب تئاتر و اتفاقات تاثیرگذار تئاتری است.

این سالنامه هنری به کوشش علی‌اکبر عبدالعلی‌زاده و همکاری اداره کل هنرهای نمایشی و در شکل و شمایلی متفاوت تهیه و منتشر شده است.

سالنامه تئاتر ایران، آثار و احوال یک سال تئاتر را با انتشار عکس‌های برگزیده رویدادهای ملی و بین‌المللی تئاتر ایران به تصویر کشیده است.

گاهنامه تئاتر، تاریخ اجمالی تئاتر جهان، زادروز هنرمندان تئاتر، سالروز درگذشت هنرمندان فقید، کتاب‌نگاری تئاتر ایران، فهرست آثار اجرای شده در سال 1395، فهرست تماشاخانه‌های خصوصی، معرفی سالن‌های تئاتر سراسر کشور، آدرس و شماره تلفن آموزشگاه‌های فعال تئاتر، فهرست کتاب‌های انتشارات نمایش و فهرست شماره‌های مجله نمایش را می‌توان به عنوان بخش‌های متنوع و کاربردی این سالنامه نام برد.

در شناسنامه این سالنامه از پژوهشگران، سرپرستان گروه‌های نمایشی، مراکز و اماکن تئاتری و مخاطبان تئاتر درخواست شده است تا نظرات، اصلاحات و اطلاعات تکمیلی خود را جهت درج در سالنامه  آتی ارسال کنند.

57242

کد خبر 642015

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =