مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب بر ضرورت تسریع پروژه های نیمه تمام و تکمیل و راه اندازی پروژه های بالای ۹۰ درصد تاکید کرد.

به گزارش خبرآنلاين به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، دومین جلسه پیش بینی بهره دهی چاه های نفت مناطق نفتخیز جنوب روز یکشنبه (۱۵ اسفندماه) به ریاست مدیر عامل این شرکت و با هدف بررسی و پیش بینی برنامه ۵ ساله تولید نفت (۶ ماه نخست سال ۹۶) در حوزه عملیات شرکت نفت و گاز گچساران برگزار شد. 

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب در ابتدای این نشست با اشاره به ضرورت تسریع در اتمام پروژه های نیمه تمام، تکمیل و راه اندازی پروژه های بالای ۹۰  درصد را اولویت اول این شرکت در بخش  مهندسی و ساختمان برشمرد .

بیژن عالی پور همچنین اجرای طرح های تزریق گاز در حوزه عملیاتی گچساران را برای استمرار تولید مورد تأکید قرار داد و با برشمردن سود و صرفه حاصل از جمع آوری و تزریق گازهای همراه منطقه گچساران، از مدیریت برنامه ریزی تلفیقی و مدیریت امور مالی خواستند نسبت به پیگیری و رفع موانع تصویب خواهی و تأمین نقدینگی لازم برای اجرا و اتمام طرح های مرتبط با تولید اهتمام کنند.

وی با اشاره به برنامه های افزایش تولید نفت خام، نوسازی و روز آمدی  تلمبه خانه های نفت خام مناطق نفتخیزجنوب را مورد تأکید قرار داد.

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران نیز گزارشی از وضعیت تولید نفت، گاز و گاز مایع شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران در ۱۱ ماه سال جاری و مقایسه آن با برنامه ارائه داد .

هوشنگ صیدالی با موفقیت آمیز خواندن مجموعه عملکرد شرکت نفت و گاز گچساران، تحقق اهداف تولید نفت و گاز این شرکت را افزون بر ۱۰۱ درصد  اعلام کرد.

در ادامه این نشست مهمترین پروژه های مرتبط با تولید به لحاظ پیشرفت کار، چالش ها و راهکارها تبیین و تشریح شدند .

تکمیل راه اندازی پروژه های نمکزدایی، واحدهای تزریق گاز جدید گچساران و بی بی حکیمه و افزایش ظرفیت واحدهای جمع آوری و تزریق گازهای همراه نرگسی بخشی از این مباحث بود .

پروژه‌ های جمع‌آوری گازهای مازاد در ایستگاه‌های گچساران ۱،۲ و ۴، احداث ایستگاه جدید تزریق گاز گچساران و توسعه شبکه تزریق، احداث ایستگاه جدید تزریق گاز بی‌بی‌حکیمه، ارتقای ماشین‌آلات ایستگاه فشار قوی گچساران، نصب دو دستگاه توربین برای ایستگاه‌های گچساران ۲ و ۳ و احداث ایستگاه‌های جدید تقویت فشار گاز بی‌بی‌حکیمه ۱ و ۲ از جمله پروژه هایی بود که در این نشست بررسی شد.

شرح نیاز احداث فاز دوم تزریق گاز نرگسی، تعمیر ماشین‌آلات ایستگاه‌های تقویت فشار بی‌بی‌حکیمه، بهسازی منطقه تفکیک کارخانه گاز و گازمایع ۹۰۰، تعویض ۵ دستگاه توربوکمپرسور کارخانه‌های گاز و گاز مایع ۹۰۰ و ۱۰۰۰، احداث ایستگاه فاز دوم تزریق گاز مخزن پازنان آسماری و بازسازی ایستگاه لخته گیر ۱۲۰۰ آغار و دالان از دیگر پروژ هایی بود که مورد بحث قرار گرفت.

جلسات پیش بینی بهره دهی چاه ها (Forecast) هر ۶ ماه یکبار جهت بررسی عملکرد تولید از مخازن و چاه ها و نیز ارائه راهکارهای مناسب برای رفع مشکلات و موانع پیش رو ، برگزار می شود و ضمن مقایسه تولید کنونی با برنامه، پروژه های مرتبط و مستقیم با تولید، نیازهای حفاری جدید، همچنین تعمیر چاه ها، خدمات و عملیات مورد نیاز چاه ها مورد بررسی قرار می گیرد .

در این نشست ها که مدیر عامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب، مدیران فنی، تولید، برنامه ریزی تلفیقی، مهندسی ساختمان، روسای ادارات ستادی، مجریان طرح ها و همچنین مدیرعامل و مدیران شرکت های بهره برداری تابع و کارشناسان ذیربط حضور دارند پیش بینی های لازم در خصوص تعیین دبی تولید تعیین و راهکارهای عملی برای حفظ و افزایش تولید برای ۶ ماه آینده ارائه می شود.  

 

3535

کد خبر 643644

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =