۰ نفر
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۴

ایلنا نوشت: معاونت زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری درباره خبر رفع حصر زهرا رهنورد گفت: رفع حصر مطالبه‌ای بود که بسیار از رئیس‌جمهور خواسته شد، امیدواریم این خبر درست باشد و بتوانیم به سمت همدلی و نشاط و امید بیشتر با توجه به مشکلاتی که کشور ما دارد، برویم.

 معصومه ابتکار با حضور در جمع خبرنگاران درباره صحت خبر رفع حصر زهرا رهنورد گفت: من خبر راندارم و منبع خبر نیستم من مثل شما از سایت‌ها خواندم اما امیدوارم این مشکلات حل شود، جامعه ما نیاز به آرامش و امید دارد؛ خبر امیدبخشی است. امیدواریم درست باشد و جامعه ما به سمت آرامش و امنیت و امید بیشتر برود. من هیچ اطلاعات بیشتری ندارم و مثل یک کاربر این خبر را شنیدم. بسیار امیدوارم و فکر می‌کنم جامعه ما نیاز به امید و آرامش دارد.

وی خاطرنشان کرد: رفع حصر مطالبه‌ای بود که بسیار از رئیس‌جمهور خواسته شد، امیدواریم درست باشد و بتوانیم به سمت همدلی و نشاط و امید بیشتر با توجه به مشکلاتی که کشور ما دارد، برویم.

معاونت زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار سیاسی ایلنا در خصوص آخرین تحولات ورود زنان به ورزشگاه گفت: این موضوع در حال پیگیری است وزارت ورزش برنامه‌ریزی خیلی خوبی انجام داده و در دولت هم شیوه نامه داشتیم که در حال پیگیری و انجام است.

وی در خصوص اینکه گفته می‌شد در مرحله اول خبرنگاران زن اجازه ورود پیدا خواهند کرد، گفت : بحث فعلا ورود بانوان است. کارهای خوبی صورت گرفته و زمینه‌ها هم فراهم شده است.

ابتکار خاطرنشان کرد: بخشی از کار فرهنگی است و اینکه جایگاه‌ها در ورزشگاه باید مجزا شود. این اتفاق در شهرستان‌ها افتاده و ما می‌دانیم بانوان در ورزشگاه حضور دارند. اقدامات ما در سطوح مختلف انجام می‌شود موضوع حضور زنان در ورزش بعد از حضور زنان در ورزشگاه‌ها هم اهمیت خودش را دارد.

وی ادامه داد: این حضور در ورزش قهرمانی و بین‌المللی از اهمیت زیادی برخوردار است و نیاز به حمایت جدی دارد. خانم‌های ما هرجا حضور پیدا کردند خوب درخشیدند ما باید به این موضوع ار در بحث قهرمانی و مسابقات بین‌المللی و ملی توجه داشته باشیم.

معاونت زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری تاکید کرد: در رشته‌های متنوع و مختلفی که خانم‌ها علاقه‌مند هستند و توانمندی دارند این حضور مهم‌تر است. امروز تقریبا همه فدراسیون‌ها یک معاون زن دارند و این اتفاق مهمی است. اینکه ما در تمام رشته‌های ورزشی مناسب‌سازی لباس را به گونه‌ای انجام می‌دهیم که خانم‌ها بتوانند در مسابقات قهرمانی حضور داشته باشند، بسیار حائز اهمیت است. نباید بحث حضور در ورزشگاه اهمیت این موضوع را به حاشیه ببرد.

وی تصریح کرد: اگر روی این موضوع تاکید کنیم این موضع فراموش می‌شود. دختر روستایی از من خواسته از من حمایت کنید در مسابقات آسیایی شرکت کنم. خوشبختانه دختر روستایی ما همه مراحل را طی کرده و امروز توانایی دارد که می‌خواهد از او حمایت شود تا در مسابقات منطقه‌ای شرکت کند. این را باید به همین میزان اهمیت بدهیم و پیگیر باشیم.

 

 

 

۴۲۴۲

کد خبر 774830

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =