۰ نفر
۱۹ اردیبهشت ۱۳۸۸ - ۰۴:۲۰

حسین کنعانی‌مقدم، در سومین روز ثبت نام به وزارت کشور رفته و برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد.

 حسین کنعانی‌مقدم، کسی که شعارش مانند محسن رضایی دولت ائتلافی است، در سومین روز ثبت نام به وزارت کشور رفته و برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد. این درحالی است که طرح دولت ائتلافی رضایی به نتیجه نرسید و او به شخصه به صحنه آمد. کنعانی‌مقدم که در دوره‌ای رئیس ستاد انتخابات محسن رضایی بوده، معتقد است اولین بار خودش طرح دولت ائتلافی را ارائه کرده و بر این مدعای خود به سایت‌ها استناد می کند .

علت ثبت‌نام شما به عنوان نامزد انتخابات ریاست جمهوری دهم چیست؟ و چه افرادی از شما حمایت می‌کنند؟
با توجه به نظر شورای فقهای ائتلاف حزب‌الله که قرار شد آقای خرازی در انتخابات حضور پیدا نکند، قرار شد ما یک جلسه با آقای احمدی‌نژاد داشته باشیم و دیدگاه‌ها و دغدغه‌هایمان را به او اعلام کنیم و تصمیم گرفته شد که اگر با او به توافق نرسیم، خود بنده به عنوان دبیر کل حزب سبز در انتخابات حضور پیدا کرده و سعی کنم در انتخابات با ایجاد یک ائتلاف با عنوان «ائتلافی برای خدمت»، دولت ائتلافی را پیگیری کنیم و مذاکرات خود را با میر حسین موسوی، مهدی کروبی، محسن رضایی و خود احمدی‌نژاد ادامه دهیم. زیرا معتقدیم یک جانبه‌گرایی در دولت آینده مشکلات کشور را حل نمی‌کند و باید همه مردم وارد صحنه شوند و برای حل مشکلات اقدام شود. 

طرفداران و حامیان نامزدی شما چه افراد و گروه‌هایی هستند؟
در انتخابات گذشته مورد حمایت جمع کثیری قرار گرفتم هم در مجلس و هم در شوراهای شهر تهران نزدیک به 30 سال است که مسئولیت مدیریتی و کاری در بخش سیاسی و اجرایی کشور داشته‌ام و در حال حاضر عضو علی‌البدل شورای مرکزی خانه‌ احزاب هستم. بنابراین طیفی از احزاب که بنده را می‌شناسند و مواضع را در سخنرانی‌ها و مسائل مختلف داشته‌اند، حمایت می‌کنند. ضمن آنکه چند سال است که دبیر سیاسی ائتلاف حزب‌الله و عضو شورای مرکزی اصولگرایان فراگیر بوده‌ام. به هر حال از چم و خم مسائل سیاسی کشور کاملاً آگاهی دارم و معتقدم اگر چهره‌های خدوم و صادق، نه سیاست‌مدار بلکه سیاست‌مدار به مردم معرفی شوند، اقبال مردم به آنها زیاد خواهد بود و می‌توانند رأی بیاورند. 

آیا فکر می‌کنید به عنوان یک رجل سیاسی شناخته شوید؟ زیرا در انتخابات ریاست جمهوری نامزدها باید رجل سیاسی باشند.
من هم مسئول مجله‌ پیام سفید و هم دبیر کل حزب بوده‌ام و هم جایگاه‌های مختلف مدیریت سیاسی کشور در رده‌های بالا داشته‌ام. 

جنابعالی جزء حامیان آقای رضایی بوده‌اید چرا اکنون رقیب او شده‌اید؟

بله یک دوره رئیس ستاد انتخابات او بوده‌ام. اما معتقدم ما در یک دولت ائتلافی می‌توانیم مشکلات کشور را حل کنیم یعنی اگر آقای رضایی هم بیاید و همان عملکرد آقای احمدی‌نژاد را داشته باشد هیچ فایده‌ای ندارد.

وقتی آقای رضایی طرح دولت ائتلافی را مطرح کرده و نتیجه ندیده است، چرا شما مجددا آن را مطرح می‌کنید؟ آیا دولت ائتلافی شما متفاوت است از آنچه او گفته؟

ما سعی می‌کنیم دولت ائتلافی را در مرحله انتخابات شکل دهیم و از منتقدان دولت که اصولگرا هستند نیز استفاده می‌کنیم و بحث واقع‌گرایی را مطرح کرده‌ایم. ضمن آنکه بسیاری از گروه‌های دولت ائتلافی دنبال می‌کردند اما چتر ائتلاف ما وسیع‌تر است. البته ممکن است با خود آقای رضایی هم ائتلاف کنیم.

در این ائتلاف باید یک نفر به عنوان نامزد باقی بماند، آن یک نفر چه کسی خواهد بود؟

اگر ما به نتیجه برسیم یک نفر به عنوان نامزد باقی می‌ماند و بقیه در حوزه‌ وزارتخانه‌ها، معاون اولی و کابینه حضور خواهند داشت.

احتمال دارد فردی که کنار می‌کشد، خود شما باشید؟

بله این احتما ل وجود دارد.

آیا با آقای رضایی، موسوی و احمدی‌نژاد و کروبی برای برنامه‌های خود و ایجاد دولت ائتلافی صحبت کرده‌اید.

با این افراد و همچنین افراد دیگری مثل آقای کروبی دیدار داشته‌ایم.

آیا آنها پذیرفته‌اند؟

مشکل اینجاست که همه بحث دولت ائتلافی را می‌پذیرند و اینکه همه دست به دست هم بدهند و مشکلات کشور را برطرف کنند اما جناحهای وابسته به آنها به دلیل آنکه منافع سیاسی خود را در این نمی‌بینند که قدرت را در بین دیگران تقسیم کنند عمدتاً مقاومت می‌کنند که بنده احتمال می‌دهم این مقاومت شکسته شود. یعنی باید دست به دست یکدیگر داد برای آباد کردن ایران نه اینکه دست بر پشت دست دیگران زد برای خراب کردن ایران.

یعنی اگر این افراد دولت ائتلافی را بپذیرند کنار می‌کشید؟

بله اگر آن را بپذیرند به نفع کاندیدای دیگر کنار می‌کشم.

اگر نپذیرفتن هم شما می‌مانید؟

بله من هم در صحنه می‌مانم.

کد خبر 7939

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =