مراکش قصد دارد 51 درصد هتل تاریخی پنج‌ستاره «المامونیه» و نیروگاه برق طنجه تطوان را با هدف جبران کسری بودجه سال 2019 به بخش خصوصی واگذار کند.

هتل افسانه‌ای المامونیه در قلب شهر تاریخی مراکش از زمان تاسیس در سال ۱۹۲۴ میزبان رهبران جهان و اهالی هالیوود بوده است. قیمت پایه یک شب اقامت در این هتل که بیش‌ از ۲۰۰ اتاق دارد از ۶۰۰ یورو است و اقامت در سوییتی که زمانی میزبان وینستون چرچیل بوده دست‌کم سه‌ هزار یورو است.

المامونیه دارای استخرها، نخلستان و حمام عربی است. درحال حاضر ۷۰ درصد این هتل اداره مرکزی راه‌آهن سراسر مراکش و ۳۰ درصد آن متعلق به شهرداری شهر مراکش است.

این هتل در طول تاریخ حیاتش علاوه‌بر چرچیل، میزبان رونالد ریگان، ژاک شیراک، اورسون ولز، نلسون ماندلا، هیلاری کلینتون و التون جان بوده است. آلفرد هیچکاک از هتل «المامونیه» به‌عنوان لوکیشن فیلم «مردی که زیاد می‌دانست» استفاده کرد.

اکنون دولت مراکش تصمیم گرفته است ۵۱ درصد از این هتل را برای جبران کسری بودجه سال ۲۰۱۹ به بخش خصوصی واگذار کند.

مراکش در نظر دارد بودجه پیشنهادی سال ۲۰۱۹ را از ۵۲۷میلیون دلار به ۶۳۳میلیون دلار برساند که برای تامین اعتبار این بودجه بیش‌از نیمی از سهم این هتل به اضافه ۵۱ درصد از نیروگاه برق طنجه تطوان را به شرکت‌های خصوصی می‌فروشد.

چمدان

2121

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =