جشن های با شکوه میلاد فرخنده و مبارک حضرت حجت ابن الحسن العسگری (عج) آخرین پیشوای شیعیان جهان در مرکز اسلامی انگلیس در چهار روز متوالی و به چهار زبان عربی ، فارسی ، اردو و انگلیسی و با حضور چشمگیر مسلمانان و پیروان مکتب آل محمد (ص) و علاقمندان به وجود مبارک امام عصر(عج)برگزار شد.

به گزارش خبرآنلاین حجت الاسلام والمسلمین معزی رییس مرکز اسلامی انگلیس که در مراسم جشن باشکوه حضرت ولی عصر ، مهدی موعود (عج) به ایراد سخنرانی پرداخت  با تاکید براینکه انتظار بر آمدن انسانی عدالت گستر و درمان بخش آلام و رنجهای بشری ، نیاز حقیقی بشر امروز است، مهدی موعود (عج) را که همه جهانیان در انتظار او بسر می برند؛میراث بر همه پیامبران و اولیاء الهی و پیامبر اکرم(ص) و ائمه هدی علیهم السلام دانست و اظهار داشت : سلام بر مهدی امتها، سلام بر مهدی موعودی که خدا وعده داده تا جهانیان برگرد او می آیند و از تفرقه وجدایی و درگیری نجات خواهند یافت ، سلام بر مهدی که جهان را از عدل و داد لبریز خواهد نمود ، سلام بر نور خدا و خورشید درخشان و ماه تابان ، سلام بر مهدی زندگی بخش وحیاتبخش به زندگی خزان زده انسانها ، سلام برقائد منتظر و عدالت گستر و سلام و تحیّت ما بر او و بر همه حالات و عبادتش !
رییس مرکز اسلامی انگلیس با طرح اهمیت اعتقادبه منجی در همه مکاتب و ادیان الهی ، به وجود نزدیک به 2500 روایت از زبان پیامبر اکرم(ص) و ائمه اطهار (ع) مبنی بر اینکه روزی جهان بوسیله حجت حق ولی الله الاعظم مهدی موعود ، از عدل و داد لبریز خواهد شداشاره کرد و گفت: فلسفه انتظار ظهور و مسائل مختلف از نظر کلامی و فقهی و عرفانی در خصوص امام زمان و آینده بشریت ، مساله ای است که برای جهان بشریت مطرح است. وظیفه ما مسلمانان در عصر غیبت آن حضرت این است که امام خود را بدرستی بشناسیم و نسبت به او معرفت و آگاهی کامل داشته باشیم و همه رفتارها و کردارها و عبادات ما نیز تاثیر پذیر از شناخت عمیق تر و ارزشمندتر از امام زمان امان باشد. خدای متعال اراده فرموده تا او غایب باشد و سّر این غیبت نیز تنها نزد اوست. ما مسلمین در عصر غیبت باید امام زمان خود را حاضر و ناظر ببینیم و بیاندیشیم که برای نمونه اگر در زمان امیر المومنین زندگی می کردیم، چگونه رفتار می نمودیم. در عصر غیبت هرچند که دسترسی به امام خود نداریم تا مستقیم از او بپرسیم و اطاعت کنیم ولی در این عصر کتاب الهی قرآن ، احادیث فراوان نبوی و روایات متعدد و حضور عالمان وفقهای زیادی را داریم که راهنما و هدایتگر انسانها هستند. و همه اینها امتحانی است الهی برای انسانهای عصرهای متفاوت تا او ما را بیازماید که ما مطیع خدا و رسول خدا و ائمه هدی و امام زمان خود هستیم یا نه ؟ این امتحانات وسیله ای برای تکامل و رشد و سازندگی بشریت است و انسانهای والا و اولیاء الهی در همین عرصه زندگی رشد یافته و تکامل پیدا کرده اند و در عصر غیبت و عرصه زندگی باید دید که انسانها تلاشگر واقعی کدام میدان هستند.
حجت الاسلام والمسلمین معزی با تاکید بر اینکه برای امام شناسان ومنتظران واقعی؛ حضور و غیبت امامشان تفاوتی نمی کند و به وظیفه دینی خود عمل می نمایند و به خداشرک نمی ورزند و منتظر برقراری عدالت در سراسر جهان هستند و برای زمینه سازی آن تلاش و مجاهدت می کنند ، افزود: اگر روزی نیز فرارسد که مهدی موعود منتظران را از انتظار درآورد ، همچنان به تکلیف و وظایف خود عمل خواهند کرد و در اطاعت از پیشوای خود گام برخواهند داشت. چرا که منتظران واقعی در عصر غیبت نیز تلاش می کنند تا جهان از ظلم وتعدّی پاک شود و انسانها اخلاقی پیدا کنند تا جز خدا را نپرستند و عدل وداد لبریز گردد و زمینه ساز ظهور امام زمان خود باشند ، چرا که تا زمینه و امکان ظهور در این دنیا فراهم نشود ، ظهور مهدی موعود حادث نخواهد شد.
رییس مرکز اسلامی انگلیس با تاکید بر اینکه زمان ظهور حضرت مهدی (عج) سّری نزد خدای متعال است و جز او کسی نمی داند وحتی آن حضرت نیز در انتظار امر الهی است ، افزود: کسانی که با طرح سخنانی وقت ظهور آن حضرت را بیان می کنند یا نادان هستند و یا گمراه ودروغی بیش نمی گویند و طرح هرگونه مسائلی خارج از اندیشه وتفکر اسلامی و مبتنی بر خرافات ، صحیح نیست و همه مومنان باید بیاندیشند که تمامی دریافتها باید برپایه ربوبیّت حق تعالی باشد و او است که قادر و آگاه به همه امور است.
حجت الاسلام والمسلمین معزی در پایان سخنان خود با اشاره به اینکه منتظران واقعی دعوتگران به دین خدا هستند ، اظهار داشت: تبلیغ دین فقط منحصر به روحانیون ومبلغین دینی نیست بلکه هر مسلمانی باید یک مبلّغ برای دین خدا و دعوتگر دیگران با استدلال و برهان به سوی حق و تبیین کننده معارف وارزشها و حقایق دین اسلام بویژه تشیّع و زیبایی های زندگی ائمه اطهار به عنوان الگوهای واقعی انسانها باشد. چون اگر انسانها بخوبی معارف دین ما را بشناسند بدنبال آن خواهند آمد. مذهب ما مذهب اخلاق ، عدالت ، خدمت به خلق ، ایثار و مشوّق کسب علم ودانش و تلاش و فعالیت در راه خدا و حق است.
بنا برهمین گزارش در مراسم جشن میلاد امام عصر به زبان فارسی که در روز پنجشنبه 5 جولای 2012 برگزار شد ، زینت بخش آغازین برنامه آن تلاوت آیات نورانی قرآن کریم بود وسپس برنامه های متنوع و بدیعی از قبیل قرائت شعر و دکلمه در مدح ساحت مبارک ولی عصر(ع) و امام منتظران ، سرود و پخش نماهنگهای زیبا به همین منظور به اجرا در آمد.
ابراز احساس عشق به ساحت مقدس حضرت ولی عصر(عج) در قالب همخوانی دعای فرج امام زمان نیز از جلوه های دیگر مراسم جشن نیمه شعبان در سال جاری بود.
آخرین بخش این مراسم مولودی خوانی و اجرای سرود وقرائت اشعار توسط مداح اهل بیت عصمت وطهارت آقای مولایی بود که به شادی وسرور حاضرین در مجلس افزود و پس از آن نماز مغرب و عشا به جماعت و به امامت حجت الاسلام والمسلمین معزی رییس مرکز اسلامی انگلیس در صفوفی به هم پیوسته از شیعیان امام مهدی اقامه شد.
این گزارش همچنین حاکیست به میمنت و مبارکی میلاد حضرت ولی عصر (عج) ، به قید قرعه میان حاضرین درمجلس دو عدد سکه طلای بهار آزادی که توسط یکی از خیرین اختصاص یافته بود ، به دو خانواده اهدا شد.

/6262

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =
بلیط هواپیما