حباب صابون را لایه بسیارنازکی از آب که توسط مولکول‌های سازنده صابون احاطه شده، شکل داده و می‌تواند با بازتاب نوری که به سطح آن برخورد می‌کند، ترکیب بسیار زیبایی از رنگ‌ها را خلق کند.

محبوبه عمیدی: این اجرام آسمانی عجیب که به نظر می‌رسد توسط تلسکوپ هابل شکار شده باشند، تنها حباب‌های صابونی هستند که طی چند ثانیه کوتاه شکل‌گیری و از هم پاشیدن توسط فابیان اوفنر، عکاس سوئیسی عکاسی شده‌اند.

به گزارش دیلی میل، اوفنر که مانند بسیاری از ما خاطره خوب بازی با حباب‌های صابون را هنوز به خاطر دارد، تلاش کرده با استفاده از نورپردازی این ظاهر زیبا را به این حباب‌ها بدهد و از آنها با ظاهری زیباتر عکاسی کند. حباب‌های صابون در حقیقت بی‌رنگ هستند و 99درصد آنها را هوا تشکیل داده است.

اوفنر می‌گوید: «بسیاری از ما خاطرات خوشی از بازی با حباب‌های صابون داریم و لحظه مأیوس‌کننده از هم پاشیدن آنها را تجربه کرده‌ایم. من تلاش کردم لحظات کوتاه عمر این حباب‌‌های زیبا را به تصویر بکشم و آن را ثبت کنم». او که 28 سال دارد و ساکن زوریخ است در عکاسی از این حباب‌ها از خاطرات کودکی خود الهام گرفته است.

او می‌گوید: «در این سری عکس‌ها بزرگترین چالشی که با آن مواجه بودیم، نورپردازی بود. ما می‌بایست این حباب‌های کوچک را رنگی و قابل دید برای دوربین آماده می‌کردیم و در کسری از ثانیه، پیش از آنکه از هم بپاشند عکاسی کنیم. در حقیقت دو چالش بزرگ پیش رو داشتیم، اینکه چطور حباب را نورپردازی کنیم و اینکه چطور آن را در لحظه درست شکار کنیم. حباب‌های صابون از لایه بسیار نازکی از آب تشکیل شده‌اند که در هر سمت آن مولکول‌های صابون به یکدیگر متصلند. رنگ‌هایی که می‌توانیم روی این لایه نازک ببینیم، توسط بازتاب نور از این لایه سطحی ایجاد شده و «نمایش رنگین‌کمانی» نامیده می‌شود. این همان پدیده‌ای است که در بال‌های پروانه مورفو و پرهای دم طاووس‌ هم می‌توانیم آنرا به وضوح ببینیم».

 53273

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • گیلانه IR ۱۲:۴۵ - ۱۳۹۱/۰۴/۲۱
  14 1
  ممنون واقعأ خاطرات زیبای کودکی رو ترسیم کرد برام لذت بردم از این عکاسی
 • کوچولوی سابق PL ۲۱:۲۷ - ۱۳۹۱/۰۴/۲۳
  6 1
  وقتی بچه بودم بالوله خودکارحباب درست می کردم وازترکیب رنگش لذت می بردم ممنون ازعکس قشنگتان.
بلیط هواپیما
‍‍‍