آنگلا مرکل همراه با نخست وزیر لهستان دونالد تاسک ، CeBIT2013 را همراه با سایر مقامات علمی در هانوفرآلمان افتتاح کردند.

پروفسور دیتر کمپف پرزیدنت BITKOM اولین سخنران بود که همراه با دکتر توماس اندرس مدیر اجرایی EADS، دونالد تاسک نخست وزیر لهستان، دکتر آنگلا مرکل صدراعظم آلمان سخنرانی های افتتاحیه را انجام دادند.
پروفسور از دلیل وجودی CeBIT گفت و اینکه نمایشگاه یک job ecxhange یا تبادل کار بزرگ بین کسب وکارها است که کمپانی ها را بهم متصل کرده و آفرینندگان و توسعه دهندگان را دور هم جمع می کند. دکتر کمپف افزود چت در آینده نزدیک فراگیر تر از گذشته در کسب و کارها خود را نشان خواهد داد.
نکته جالبی که وی روی آن پافشرد گذار از Consumer  به سوی pro-sumer است. پروسیومر شخصی است که مثلا رانندگای می کند و کاربر اتومبیل محسوب می شود و از طرف دیگر توسعه دهنده اتومبیل نیز محسوب می شود چرا که با آفرینندگان و سازندگان کار می کند (در آینده همان نرم افزار می شوند) تا ابزار راحتی بهتر حین رانندگی را فراهم سازد. نکته دیگری که وی روی آن تاکید کرد مخابرات بود که به عقیده وی اقتصاد جهانی بدون این بخش به بیراهه می رود.
دکتر انگلا مرکل روی سن آمد و جوایز ابداعات را اهدا کرد. یکی از این جوایز مربوط به سازنده  AILA یا همان خانم روبات بود که قرار است به انسان در جستجوی فضایی کمک کند. این روبات را دانشگاه برمن واحد هوش مصنوعی ساخته است.
دکتر توماس اندرس از سازمان فضایی اروپا درباره آینده و نحوه به روز رسانی صنعت هواپیمایی صحبت کرد.
میان برنامه پخش شده نیز قابل توجه بود، جایی که روی نمایشگر بزرگ رنگین کمان دیجیتالی پخش شد و با موسیقی جالب از سوی کمپانی لهستانی به اجرا درآمد.
در پایان نیز دونالد تاسک نخست وزیر لهستان روی صحنه آمده و گفت برای لهستان باعث افتخار است که همراه با آلمانی ها نمایشگاه را مدیریت می کنند و این بزرگترین نمایشگاه مخابرات و آی تی جهان است که همه ساله در آلمان برگزار می شود.
وی گفت سالی 20 هزار دانشجوی آی تی و مخابرات در لهستان فارغ التحصیل می شوند و نیروی متخصص آی تی لهستان و آلمان در اروپا سرآمد است و متخصصین صنعت گیم و بخش ریزپردازنده های لهستانی به کمک صنعت و اقتصاد لهستان آمده اند.
وی افزود لهستان به سوی اقتصاد آگاهی محور به سرعت در حال حرکت است و ما در بخش آموزش، علم و تحقیقات رو به جلو هستیم.
همانطور که پیشتر گفته شد تمرکز نمایشگاه امسال روی shareconomy و رایانش ابری است.
 
 

56502

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =