شینزو آبه نخست وزیر ژاپن روز سه‌شنبه تهدید کرد چنانچه چین بخواهد در جزایر مورد مناقشه نیرو پیاده کند کشورش «به زور» متوسل خواهد شد.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از واحد مرکزی خبر، وی در پارلمان ژاپن در پاسخ این پرسش که اگر چین در این جزایر نیرو پیاده کند چه دستوری خواهد داد گفت:« طبیعی است در چنین صورتی آنها را با زور بیرون خواهیم راند.»
نخست وزیر ژاپن امروز برای پاسخگویی به پرسش یکی از نمایندگان پارلمان در این خصوص در پارلمان حاضر شد . پرسش این نماینده در پی ورود هشت کشتی نیروی دریایی چین به منطقه حدود بیست و دو کیلومتری اطراف جزایر مورد مناقشه در دریای چین شرقی ، مطرح شد. آبه افزود :« ما هم اکنون اطراف جزایر سنکاکو (نام ژاپنی جزایر مورد مناقشه با چین) گشت زنی می‌کنیم تا مانع پیاده کردن نیرو از طرف هرکشوری شویم.»
وی گفت گارد ساحلی ژاپن مسئول حفاظت از این منطقه است. به گزارش خبرگزاری فرانسه از توکیو، تنش بین پکن و توکیو از زمانی که ژاپن سه جزیره از پنج جزیره این مجمع الجزایر غیر مسکونی را از مالک خصوصی ژاپنی آن خرید، تشدید شده است. از این زمان به بعد چین به طور مرتب کشتی های گشت زنی و در موارد هواپیماهای خود را به این منطقه اعزام می‌کند .
52261

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • علی IR ۱۲:۰۸ - ۱۳۹۲/۰۲/۰۳
    9 23
    زیاد حرف بزنی چین به امریکا میگه گوشتو بکشه ها نوکر گوش بفرمان یانکی ها