مراسم افتتاحیه نخستین جشنواره‌ی ورزشهای بیلیاردی کشور با حضور رئیس فدراسیون بولینگ، بیلیارد و بولس برگزار شد.

 

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان غربی، در مراسم افتتاحیه نخستین جشنواره ورزش های بیلیاردی کشور در ارومیه، هاشم اسکندری رئیس فدراسیون بولینگ، بیلیارد و بولس با اشاره به شعار صلح و دوستی و مهربانی مسابقات گفت: امروز در کنار هم و با شعار صلح و دوستی و مهربانی و همچنین زنده نگه داشتن یاد دوازدهم هزار شهدای استان آذربایجان غربی و حمله تروریستی به مجلس شورای اسلامی که منجر به شهادت برادر عزیزمان شهید حسین بنی اردلان رئیس هیات بولینگ و بیلیارد استان خراسان شمالی شد ، گردهم آمده ایم تا روزهای خاطره انگیز و بیادماندنی به دور از خشونت را در دفتر ورزش زیبا وپرطرفدار بیلیارد ایران به ثبت برسانیم.
وی ادامه داد: خداوند را شاکریم که یکبار دیگر افتخار برگزاری چنین مسابقات بزرگی را نصیب مان کرد و خوشحالیم از تجدید دیدار ورزشکاران، داوران، مدیران و دست اندرکاران این رشته ورزشی.
اسکندری با اشاره به افتخارات کسب شده توسط ورزشکاران رشته های بیلیاردی افزود: افتخار این را دارم به اطلاع شما عزیزان برسانم که ورزشکاران و غیور مردان رشته های بیلیاردی در طی سال های اخیر موفق به کسب بیش از ۶۰ مدال طلا، نقره و برنز در سطح جهانی و آسیایی شده اند و قهرمانانی مانند حسین وفایی قهرمان دو دوره و سهیل واحدی قهرمان یک دوره اسنوکر جهان در این رشته حضور دارند و دنیا اسنوکر ایران را با نام حسین وفایی می شناسد و چه افتخاری از این بالاتر که جوانان این مرزوبوم با همت و تلاش والای خودشان در کنار بهترین های جهان قرار بگیرند.
وی با اشاره به اهداف فدراسیون در مورد برگزاری مسابقات گفت: هدف دیگر ما از قرار دادن چنین رویدادهایی در تقویم سالیانه فدراسیون، توسعه و پیشرفت ورزشهای بیلیاردی در قاره پهناور آسیا و جهان است که به طور جدی وظیفه و رسالت تک تک هیات های بولینگ و بیلیارد کشور است که زمینه رشد و ترقی این رشته ها را در استان های خود فراهم آورده تا در نهایت نام ایران را در جهان بر سر زبان ها جاری کنند.
وی در پایان ضمن آرزوی موفقیت برای تمامی ورزشکاران و داوران بین المللی کشورمان تصریح کرد: امیدوارم این مسابقات به نحو خوبی برگزار و به عنوان یک سفر بیاد ماندنی ورزشی در ذهن تک تک شما عزیزان باقی بماند و شاهد پیشرفت روز افزون رشته های بیلیاردی در جهان باشیم. من و همکارانم در فدراسیون بولینگ و بیلیارد همه تلاش خود را خواهیم کرد تا با حمایت قابل تقدیر اداره کل ورزش و جوانان استان لحظات خوشی را برای شما ایجاد کنیم.

عبدالله چمن گلی مدیر کل ورزش و جوانان آذربایجان غربی در این مراسم اظهار کرد: این جشنواره با نام و گرامیداشت ۱۲ هزار شهید آذربایجان غربی برای اولین بار است که در کشور و به میزبانی آذربایجان غربی برگزار می شود تا بتوانیم استعدادهای برتر را در این استان و کشور شناسایی کنیم.
وی ادامه داد: آذربایجان غربی یکی از استان های فعال و با استعداد در رشته های مختلف ورزشی است و برگزاری جشنواره های ورزشی در استان نشان از علاقه بیشتر ورزشکاران به ورزش است.

نخستین جشنواره ورزش های بیلیاردی کشور با حضور ۳۵۰ ورزشکار زن و مرد از ۲۶ استان کشور به میزبانی ارومیه و در چهار رشته اسنوکر ۱۵ توپ، اسنوکر ۶ توپ، ناین بال و ایت بال برگزار می شود.

عکاس: علی غیور

 

46

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =