تیتر سه وبلاگ‌ها

 • چاره‌ای جز به روز کردن خود نداریم

  چاره‌ای جز به روز کردن خود نداریم

  اگر خود را روزآمد نکنم، روزآمدان بر ما چیره خواهند شد!

 • میهن ما

  میهن ما

  من ایرانی ام و به ایرانی بودنم افتخار می کنم. کشوری با افتخارات فراوان: مهد تمدن، مهد فرهنگ، مهد ادبیات، مهد شعر، مهد فن و صنعت و هنر، مهد مردمی با فرهنگ، با هوش، فداکار، روادار، سازگار، دلیر و شجاع و میهن دوست ، صمیمی و مهربان و مهمان دوست.

 • معضل شکاف طبقاتی

  معضل شکاف طبقاتی

  قرن گذشته به سختی توانست نظام تبعیض نژادی و آپارتاید را ملغی کند و به تبعیض نژادی و تفاوت سیاه و سفید پایان دهد.آیا آثار فرهنگ طبقاتی کاملاً محو شده یا به اشکال و نام های دیگری باقی است؟

 • بحران فقر و پیامدهای آن

  بحران فقر و پیامدهای آن

  آیا فقر در سده جدید در جهان کاهش می یابد یا افزایش پیدا خواهد کرد؟ فقر یا ناداری یا تهیدستی یا تنگدستی یکی از معضلات اجتماعی است که آثار منفی و زیانبار ی را به دنبال دارد و منشأ بسیاری از ناهنجاری های اجتماعی است.فقر، نه تنها بر کردار و رفتار افراد فقیر تأثیر گذار است ، بلکه حتی بنیان های فکری و اعتقادی آنان را نیز مضطرب و لرزان می سازد.

 • همه علیه جنگ نرم

  همه علیه جنگ نرم

  جنگ نرم از قدرت نرم ، برمی خیزد که آن توانایی تأثیرگذاری بر دیگران برای کسب نتایج مطلوب از طریق ایجاد جذابیت به جای اجبار یا کاربرد سلاح است که موجب دگرگونی در هویت فرهنگی و الگوی رفتاری مورد قبول یک نظام سیاسی یا فرهنگی می‌شود.

 • تعامل دین، ادبیات و هنر

  تعامل دین، ادبیات و هنر

  دین و آموزه‌ های دینی با وجود برخورداری از جایگاه رفیع الاهی و تکیه بر مبانی فطری و برهانی در پاسخگویی به نیازهای مادی و معنوی انسان، اما بی‌ نیاز از هنر و ادبیات به عنوان دو پدیده مهم ارتباطی در پهنه تفهیم و تفاهم و تبلیغ، نبوده و نیست.

 • نسل سوخته و قرن پانزدهم

  نسل سوخته و قرن پانزدهم

  روزگاری سیاه پوستان را نسل سوخته می خواندند زیرا در نظام نابرابر آپارتاید، هیچ آینده روشنی برای آنان متصور نبود. گرفتاران بلای اعتیاد را نیز نسل سوخته می گویند که اعتیاد، همه چیز آنان را نابود کرده و حال و آینده شان را آتش زده است.

 • ظهور و سقوط کمونیسم

  ظهور و سقوط کمونیسم

  در ابتدای قرن چهارده با تشکیل اتحاد جماهیر شوروی در٣٠دسامبر١٩٢٢(٨دی١٣٠١ش) از چهار جمهوری سوسیالیستی روسیه، فدراسیون قفقاز، اوکراین و بلاروس در سرزمین امپراتوری سابق، که در سال‌های بعد سایر جمهوری‌ها به آن پیوستند،بنیاد قدرت نمائی کمونیسم در جهان پایه ریزی شد.

 • جایگاه دین در سده نو

  جایگاه دین در سده نو

  در نخستین سال از قرن پانزده شمسی(١٤٠١-١٥٠٠)، هستیم.قرن شمسی با تاخیر ٤٣ ساله نسبت به قرن پانزده قمری از راه رسیده و تحولات خود را در بر دارد. انتظار می رود علاقمندان به دین،تحلیلی از نقش، جایگاه و چالش ها و فرصت های دین در سده پیش رو داشته باشند.

 • میراث پیامبر برای بشر

  میراث پیامبر برای بشر

  پیامبران و پیشوایان الهی از تأثیرگذارترین شخصیت های جهانی هستند که در فرهنگ جوامع بشری نقشی موثر داشته اند.پیامبر ما، حضرت محمدبن عبدالله(ص) و فرزندش امام صادق(ع) از جمله این شخصیت ها هستند.

 • طلوعی پس از غروب

  طلوعی پس از غروب

  سلام بر خورشید یازدهم حضرت عسکری(ع) که هشتم ربیع الاول را به سوگ او می نشینیم و سلام بر فرزندش امام دوازدهم حضرت مهدی (ع) که امامتش از نهم ربیع الاول سال ۲۶۰هجری قمری آغاز شده است.

 • روزعاشورایی مشهد مقدس

  روزعاشورایی مشهد مقدس

  حدود ساعت ۱۲ ظهر روز سی ام ماه صفر ابتدای خیابان امام رضا(ع) در مشهد مقدس بودیم. سپاس خدا به جای آوردیم که توانستیم خود را به دیار محبوب برسانیم.من در سال های قبل توفیق حضور در روز شهادت امام را در مشهد داشتم.عاشورائی است.

 • حزن مکرر رحلت پیامبر

  حزن مکرر رحلت پیامبر

  امسال سعادت یافتیم که ۲۸صفر را در سامرا و حرم عسکریین باشیم و اینجا مجلس روضه و عزا و حزن داشته باشیم.زائران هم که اربعین به کربلا مشرف شده بودند، گروه گروه به سامرا می آمدند و عرض ارادت می کردند.

 • سفرنامه اربعین مهدوی

  سفرنامه اربعین مهدوی

  سرانجام روز موعود فرا رسید؛ شهر در اوج شلوغی بود.به زحمت از بین کوچه و پس کوچه های تو در تو و شلوغ به سمت بین الحرمین و حرم سیدالشهدا(ع) می رفتیم.

 • فلسفه شادی و غم

  فلسفه شادی و غم

  شادی و غم . همزاد و همراه انسان بوده و هست و خواهد بود.انسان در برخورد با حوادث و اتفاقات و اخبار و یادکرد وقایع و خاطرات گذشته شاد یا غمگین می شود.