تیتر سه وبلاگ‌ها

 • دلار به این دلایل ارزان شد

  دلار به این دلایل ارزان شد

  در هفته‌های گذشته شاهد کاهش نرخ ارز و ورود دلار به کانال ۱۲هزارتومان بودیم اما بسیاری می‌پرسند دلیل این کاهش چه بود؟ در ابتدا باید در پاسخ به کسانی که می‌گویند کاهش اخیر نرخ ارز به نوعی دستکاری نرخ برای توجیه مذاکره با آمریکا بوده است به نوعی چشم پوشی از تجربه اتفاقاتی است که در بازار ارز از سال ۹۶ تا کنون رخ داده است و موضوع را تا حد پایینی تنازل می‌دهد.

 • از بازار متشکل ارزی چه انتظاراتی باید داشت؟

  از بازار متشکل ارزی چه انتظاراتی باید داشت؟

  نباید انتظار داشت که بازار متشکل از آغاز به کار خود شروع به کاهش قیمت ها و تقویت پول ملی کند زیرا مشکلاتی که ریال را تضعیف کرد بسیار پیچیده بودند و با یک تصمیم،فضا دستخوش تغییرات جدی نخواهد شد.

 • معمای ارز ۴۲۰۰ تومانی

  معمای ارز ۴۲۰۰ تومانی

  نزدیک به ۱۰ ماه از تولد ارز ۴۲۰۰ تومانی می گذرد. از جنجال‌های مختلف درباره نحوه محاسبه این عدد و شخص تصمیم گیرنده برای اعمال آن که بگذریم، آمارها درباره یک گزاره اصلی نتیجه واحد می‌دهند:" اختصاص ارز ۴۲۰۰ تومانی به کالاهای اساسی نه تنها منجر به کاهش یا تثبیت قیمت در میانگین تورم کالاهای هدف این طرح نشده است بلکه میانگین تورم این سبد از میانگین تورم کل هم بالا تر افتاده است.

 • چند نکته درباره اف‌ای‌تی‌اف

  چند نکته درباره اف‌ای‌تی‌اف

  دکتر زهرا کریمی در مطلبی در روزنامه شرق  اشاره کرده‌اند که در فرودگاه تایپه مع‌الاسف کارگزار صرافی با دیدن پاسپورت ایرانی ایشان از ارائه خدمات به ایشان استنکاف ورزیده و ان را ناشی از قرار داشتن ایران در فهرست سیاه fatf  و نپیوستن به آن دانسته‌اند.