تیتر سه وبلاگ‌ها

 • بی‌توجهی به ربازدایی در طرح بانکداری جدید

  بی‌توجهی به ربازدایی در طرح بانکداری جدید

  اجرای بانکداری جدید طرحی است که اخیرا الیاس حضرتی، به‌عنوان رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، از اجرای آن خبر داده است.

 • بدشانسی نسل امروز جهان، ترامپ است

  بدشانسی نسل امروز جهان، ترامپ است

  از بدشانسی ما و مردم جهان است که در روزگاری زندگی می‌کنیم که در کشوری چون آمریکا رییس جمهوری نامتعارفی چون ترامپ سکان امور را به دست گرفته است.

 • قرن آینده قرن اقتصاد ایران است اگر ...

  قرن آینده قرن اقتصاد ایران است اگر ...

  داستان تاب آوری اقتصاد تنها به نفت باز نمی گردد . هر چند عدم وابستگی به نفت می تواند زمینه را برای افزایش قدرت اقتصاد ایران فراهم کند اما تجربه نشان می دهد ماجرا ، به فاصله گذاری با اقتصاد تک محصولی باز می‌گردد نه فقط نفت. اگر ایران تنها صادر کننده شکر بود یا صادر کننده گندم یا برنج یا مواد معدنی و ... باز هم در معرض تهدیدی جدی قرار داشت همان طور که اقتصادهای تک محصولی وابسته به شکر و قهوه و ... نیز با این بحران بزرگ مواجه شدند .

 • بحرانی به نام یارانه‌ها

  بحرانی به نام یارانه‌ها

  یارانه ها در اقتصاد ایران هنوز بحرانی بزرگ تلقی می شوند، چه آن زمان که به صورت پنهان به کالاهای تعلق می ‌رفتند و چه حالا که در قالب نقدی غیر نقدی در میان مردم توزیع می شوند .

 • «شیرینی» دوره رونق نصیب چه کسانی می‌شود؟

  «شیرینی» دوره رونق نصیب چه کسانی می‌شود؟

  نمی توان امروز از دولت انتظار داشت که بدون هیچ تاثیرپذیری از تحریم ها امور را اداره کند چرا که تحریم ها واقعا فشار بزرگی را وارد کردند اما می توان پرسید چرا باید بیشتر معضل را در بحران فرودستان تحمل کنند؟ پاسخ البته مشخص است؛ توزیع ناعادلانه ما را به اینجا رسانده است.

 • ارزی که هزینه «نان» نشود، هزینه جام می‌شود

  ارزی که هزینه «نان» نشود، هزینه جام می‌شود

  صرفه‌جویی ارزی از الزامات دوره جنگ اقتصادی است. در این دوره لازم است مصارف ارزی به حداقل خود کاهش یابد .حالا باید دید کاهش مصارف ارزی با توجه به چه مواردی اتفاق خواهد افتاد؟

 • اقتصاد ایران از پا نمی‌افتد

  اقتصاد ایران از پا نمی‌افتد

  رییس جمهوری آمریکا بارها گفته‌است که فروش محصولات نفتی و فلزی ایران را به صفر می‌رسانند ولی حالا با همه این حاشیه‌ها و بازی‌های رسانه‌ای باید بگوییم که نقشه‌هایی که آمریکا بر روی کاغذ ترسیم می‌کند در عمل نتیجه‌ی عکسی داشته است.

 • سال تصمیمات سخت

  سال تصمیمات سخت

  یک سال از خروج ترامپ از برجام می گذرد،حالا اخبار رسمی رسانه ها حکایت از آن دارد صادرات نفت ایران صفر نشده و همچنان عمده ترین خریداران آسیایی از ایران نفت خریداری می کنند.

 • افزایش یا کاهش سود بانکی؟

  افزایش یا کاهش سود بانکی؟

  کاهش یا افزایش سود بانکی؟ این سئوالی است که این روزها از سوی دو طیف؛ یعنی موافقان و مخالفان مطرح می‌شود این در حالی است که امروز این بحث اصلا موضوعیت خود را از دست داده است.