تیتر سه وبلاگ‌ها

 • فهم انقلاب در گذار از بدلی‌ها

  فهم انقلاب در گذار از بدلی‌ها

  در حالی می‌خواهیم جشن چهل سالگی انقلاب اسلامی را برگزار کنیم که "انقلابی ماندن" همچنان دغدغه این روزهای بسیاری از سیاسیون ماست. اینکه «انقلاب فرزندان خود را می خورد» یا «انقلاب اسلامی فرزندان ناخلف خود را حذف می کند» دو گفتمانی شده که جریانهای سیاسی به فرا خور نگاه و نیت خود ذیل آن به اظهار نظر می پردازند.

 • مقایسه ما از جنس دیگری است

  مقایسه ما از جنس دیگری است

  در روزگاری که انقلابی تر شدن از السابقون انقلاب، سکه رایج شده و برخی انقلاب نخوانده‌ها و امام ندیده‌ها چوب حراج به ذخایر انقلاب اسلامی میزنند و برخی جوانان، تلمذ نکرده استاد شده اند؛ سخن گفتن از این نهال آرزوهای دیرینه ملت، بوسیله یکی از همین جوانان کار سخت و سنگینی است.

 • این توپ درون دروازه حریف نمی‌نشیند

  این توپ درون دروازه حریف نمی‌نشیند

  مجید تولایی: طی دو روز گذشته شایعات مختلف به سرعت ذهن های تشنه خبر را به خود مشغول کرد یکی استعفای ظریف وزیر امور خارجه بود و موارد عدیده دیگری در خصوص ارز و برجام و ... هم منتشر شدند و دو نکته در این خصوص به ذهن می‌رسد.

 • ماجرای آن روز خوب تبریز

  ماجرای آن روز خوب تبریز

  مجید تولایی: حال این روزهایمان می تواند خوب تر شود اگر حداقل اخبار منفی را با صدای کوتاه تری فریاد کنیم و اطرافمان را بهتر بببینیم.

 • آیا مجلس قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان را اصلاح می‌کند؟

  آیا مجلس قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان را اصلاح می‌کند؟

  مجید تولایی: صحبت‌های امروز -سه‌شنبه ۱۳ آذر ۹۷- رهبر معظم انقلاب پیام روشنی برای مدیران و نمایندگان مجلس داشت.

 • موتلفه این سنگرش را هم واگذار کرد؟

  موتلفه این سنگرش را هم واگذار کرد؟

  مجید تولایی: «مؤتلفه متعهد بود که حرکت باید در رابطه با مرجعیت و روحانیت مبارز و متعهد جلو برود و هویت اصیل اسلامی خودش را حفظ کند» این تعبیری است که در مرامنامه حزب موتلفه به نقل از شهید بهشتی آورده شده است. موتلفه‌ای که همواره در حرکت تشکیلاتی خود از هیات‌های مذهبی تا جمعیت و حزب‌گرایی از حرکت بر مدار روحانیت اصیل و مرجعیت معظم سخن گفته است و هر سال به بهانه سالگرد شهدای موتلفه، اعضای شورای مرکزی آن، راهی قم می‌شوند و در بیوت مراجع در مقابل آن‌ها سر به زیر می‌اندازند تا مقلد بودن خود را حتی در عرصه سیاسی به نمایش بگذارند.

 • ماجرای غرغره‌های این روزهایمان

  روز گذشته و ماجرای تصویب لایحه سی‌اف‌تی (CFT) و حواشی پررنگ تر از متنش نمونه روشنی از واقعیات این روزهای جامعه ماست.