۰ نفر
۱۳ آذر ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۰
روی سقف این هتل اسکی کنید!

اسکی کردن و پرش روی سقف هتل را فقط می‌توان در فیلم‌هایی مثل جیمز باند دید چون هیچ هتلی در دنیا نیست که به مسافرانش اجازه‌ی چنین کاری را بدهد. این رویای هیجان‌انگیز ایده‌ای برای معماران هتل «Audemars Piguet Hotel des Horlogers» شد تا سقف آن را طوری طراحی کنند که مسافران بدون هرگونه خطری به راحتی بتوانند اسکی کنند و لذت ببرند.

هتلی در سوئیس که می شود روی سقفش اسکی کرد

این هتل در حال ساخت تا سال ۲۰۲۰ در سوئیس افتتاح می‌شود و مسافران از بالاترین سقف هتل می‌توانند مسافتی به طول ساختمان و با شیبی ملایم را چند دور اسکی کنند. نام این هتل را به افتخار ساعت‌ساز معروف سوئیسی  Audemars Piguet انتخاب کرده‌اند و در کنار آن یک موزه از محصولات کارخانه‌ی معروف وی هم وجود دارد.

هتلی در سوئیس که می شود روی سقفش اسکی کرد

طراحی هتل توسط گروه بیارکه اینگلس (BIG) انجام شده است. در مصاحبه انجام شده با معماران این پروژه، آنها بر کاربرد چندگانه‌ی سقف و همینطور از ارتباط نمادین معماری هتل با محیط آن گفتند. خود هتل هم در دامنه‌ی شیب‌دار کوهستان واقع شده و شیب سقف در هماهنگی با شیب کوه است.

هتلی در سوئیس که می شود روی سقفش اسکی کرد

در داخل هتل دو رستوران، یک اسپا و یک سالن کنفرانس در کنار اتاق‌های هتل تعبیه شده است. پیست اسکی درست در جلوی هتل واقع شده و مسافرانی که اکثرشان برای اسکی در زمستان به این منطقه می‌آیند می‌توانند از اتاق‌ها وارد راهرو و بعد به روی سقف شیب‌دار بروند و سپس مستقیم وارد پیست اسکی شوند.

هتلی در سوئیس که می شود روی سقفش اسکی کرد

ایده‌ی اسکی کردن روی سقف برای هتلی که در کنار پیست اسکی درست شده است جذاب است و اگر نه هتل‌هایی که مسافرانش لوازم اسکی نداشته باشند، پس علاقه‌ای هم به رفتن روی سقفی شیب‌دار نخواهند داشت.

هتلی در سوئیس که می شود روی سقفش اسکی کرد

کار ساخت این هتل با معماری سازگار با محیطی که دارد از سال ۲۰۱۸ شروع شده و تا دو سال بعد آماده خواهد شد.

منبع: لست سکند

2121

کد خبر 1209531

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =