در دومین هفته دی ماه اتفاق افتاد:‌ افزایش ۲۴۵۵ واحدی شاخص بورس/ معامله ۳۷۰۵۶ میلیارد ریال در بورس

تسنیم نوشت:‌ شاخص بورس در جریان معاملات بورس اوراق بهادار در دومین هفته زمستان با ۲۴۵۵ واحد افزایش، معادل ۲ درصد رشد کرد. 

در جریان معاملات بورس اوراق بهادار در دومین هفته زمستان امسال تعداد ۱۶۰۲۲ میلیون انواع اوراق بهادار به ارزش ۳۷۰۵۶ میلیارد ریال در بیش از ۸۳۸ هزار دفعه مورد معامله قرار گرفت که به ترتیب ۴۳، ۹ و ۳۰ درصد افزایش را تجربه کردند.

این درحالی است که تعداد ۱۵۰ میلیون واحد از صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله در بورس تهران به ارزش کل بیش از ۱۵۶۰ میلیارد ریال نیز در این مدت مورد معامله قرار گرفت که هرکدام با ۱۵ درصد کاهش همراه شدند.

افزایش شاخص بورس

همچنین در بازار مشتقه، تعداد ۶۹۳ میلیون قرارداد به ارزش ۲۲ میلیارد ریال در هفته گذشته مورد معامله قرار گرفت و از سوی دیگر در بازار بدهی نیز ۷۰۰ هزار برگه به ارزش ۷۴۲ میلیارد ریال دادوستد شد.

این گزارش می‌افزاید: شاخص بورس نیز در پایان معاملات هفته منتهی به ۱۴ دی ماه با ۲۴۵۵ واحد افزایش، معادل ۲ درصد رشد را به ثبت رساند و به رقم ۱۶۰۸۹۹ واحد رسید.

شاخص بازار اول هم در این مدت با ۲۱۵۱ واحد افزایش به رقم ۱۱۸۶۹۵ واحد و شاخص بازار دوم با ۳۲۴۱ واحد افزایش به عدد ۳۱۹۷۶۳ واحد رسیدند که به این ترتیب شاخص بازار اول با ۲ درصد و شاخص بازار دوم با یک درصد افزایش رو به رو شدند.

۲۲۳۲۲۴

کد خبر 1219149

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =