۲ نفر
۱۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۸
بنیامین در ندای موعود

غروب آدینه دهم اسفند ۱۳۹۷ ، از سوی موسسه ندای موعود که با همکاری جناب آقای دکتر صدر مدیر دبیرستان صالح ، برای دیدن فیلم ( بنیامین ) که بوسیله گروه پویانمایی ( ندای موعود ) ساخته شده است ، در جمعی از فرهیختگان وفرهنگیان حوزوی ودانشگاهی دعوت شده بودم ، حضور یافتم .

این فیلم در سالن رایزن مرکز دائرة المعارف بزرگ اسلامی در دوسالن ، هم زمان برای نوجوانان وجوانان ودر سالن دیگر برای جمع یاد شده به نمایش گزارده شد.

پیش از آغاز نمایش فیلم ، به دعوت دست اندر کاران تولید کننده این اثر ، دقایقی چند در راستای تاثیر گزاری فیلم وانیمیشن در جامعه ،به ویژه در ساختار فکری کودکان ونوجوانان وحتی بزرگسالان ودادن آگاهی ها ودانستنی های ضروری از تاریخ ورخدادهای اسلام ،ونیز نقطه نظرات شیعه که همانا اسلام حقیقی بشمار می رود ، سخنانی ایراد نموده ومراتب إظهار تاسف خویش را در عدم توجه دولت ودست اندرکاران فکری ومذهبی وهدایتی جامعه ، نسبت به این امر مهم اعلام نمودم .

در سخنانم اشاره نمودم که پس از به نمایش گذاشته شدن سریال امام علی ع ، ویا مختار ، ویا مردان آنجلس وجز اینها ، چه تحرکی در تمامی آحاد جامعه ودر سنین مختلف وبا تفکرات گوناگونشان ، بوجود آورد! تا بدانجا که در ساعتهای پخش این سریال ها ، خیابانها از مردم تهی شده وهمه در کنار صفحه های تلویزیون ،ساعتی را به تاریخ گذشته ورخدادهاوفراز ونشیب های آن بازگشته ودست آورد آن ،چنین بود که تنهادر طول پخش سریال امام علی ع ، کتابهایی که از حضرتش به فروش رفت ، مساوی با یک دهه بود!

این خود معیاری برای تاثیر گزاری این گونه فیلم ها وسریال ها در جامعه بشمار رفته ومی رود که متاسفانه سردمداران فرهنگی در این راستا ، همچون بسیاری دیگر از موارد ، از این عامل مهم تاثیر گزار غافل مانده اند!!
ما چرا نباید تاکنون فیلمی از رخداد غدیر که مورد قبول تمامی مسلمانان می باشد ، ساخته باشیم؟ ما چرا نباید تنها یک فیلم ! از زندگی امامان خود ساخته باشیم؟ آیا بیاد دارید که سریال امام رضا ع در جامعه ، چه غوغایی نمود؟
ما با داشتن منابع غنی تاریخی وپند آموز ونیز هدایت کننده ، رو به سوی فیلم ها وسریال های غربی وحتی بسیاری از  فیلم ها وسریال های تلویزیونی داخلی که نه تنها دست آوردی در پایان نداشته ، بلکه بد آموزی ها وجز اینها را برای تمامی نسل های جامعه ما به ارمغان می آورد ، گزارده ایم!

ما تاکنون تنها از پیامبر گرامی وحرکت او در ظهور اسلام تنها دوفیلم در چهارده قرن در دست داریم ، در حالیکه ملاحظه می کنیم ، واتیکان ودست اندرکاران دین مسیحیت ، از حضرت عیسی ع ، چند صد فیلم تاکنون ساخته اند؟؟


اینها موارد مهمی است که جوامع غربی ودست اندر کاران کلیسا ، میزان تاثیر گزاری فیلم وسریال وانیمیشن را در تمامی طبقات جامعه از کودک ونوجوان وجوان وپیر را درک نموده وبه شدًت وگاه حتی با هزینه کردن ملیون ها دلار ، تنها به مقدار یک دقیقه ، صلیب ویا کلیسا وجز اینها را در فیلم گنجانیده وبه تاثیرات خارجی آن در جامعه رسیده اند!

در پایان آرزو نمودم که به زودی شاهد این توجه ودقًت وسازندگی در این راستا رسیده ونسل ما شاهد این پیشرفت مهم باشد!

انیمیشن بنیامین تولید شده توسط گروه پویانمایی ندای موعود است که از سال ۱۳۹۰ تاسیس شده و تاکنون هر انیمیشنی که تولید کرده ،در زمینه مضامین مذهبی بوده است و به گواه سایت رسمی،  این مجموعه ،متشکل از افرادی مومن، معتقد و مستعد و البته با عنایات حق تعالی و لطف بقیةالله ‌الاعظم بوده؛ افرادی که ادعا دارند ، فیلمنامه خود را به سبک آثار والت دیزنی و دریم ورکس ساخته‌اند.

شعار گروه انیمیشن پویانمایی ندای موجود «تولید انیمیشن اسلامی ایرانی با بالاترین کیفیت جهانی» بوده ومی باشد.

بنیامین داستان پسری از قوم بنی اسراییل است که برای آزادی جان مادرش مجبور به سفری خطرناک می شود.او در این سفر با حوادثی رو به رو می گردد که دیدگاه او را نسبت به زندگی و قومش عوض میکند.


بنیامین  با دوست خود آشر در سرزمین متعلق به فرعون زندگی می‌کنند و تمامی اهالی شهرشان صبح تا شب به بردگی مشغول هستند. بنیامین و مادرش در کنار دیگر شهروندان به بت سازی و مجسمه سازی برای فرعون مشغول هستند و آشر دست و پا چلفتی، تنها دوست بنیامین به شمار می‌رود.

داستان از جایی شروع می‌شود که سربازان کاخ فرعون، مادر بنیامین را با خود به اسارت برده و بنیامین تصمیم می‌گیرد که بر اساس توصیه یکی از پیرمردان شهر، به معدن سنگ برود و چیز با ارزشی پیدا کند تا آن را در قبال مادرش با فرعون معامله کند. معدن سنگ جایی است که به گفته مردم شهر، انسان‌ها در آن آنقدر کار می‌کنند تا در نهایت مرده و در همان معدن سوزانده می‌شوند. بنیامین و آشر بدون ترس و واهمه از این شایعات تصمیم می‌گیرند که به این معدن رفته تا بتوانند قدمی برای نجات مادر بنیامین بردارند.

فیلمنامه بنیامین به گونه ای است که در پایان با دست به دعا برداشتن تمام قوم بنی اسرائیل ، سرانجام ندای موعود به تحقق رسیده وحضرت موسی ع از سوی پروردگار برای نجات قوم ، ظهور می نماید.

اللًهم عجًل لولیک الفرج والعافیة والنًصر
آمین

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1237297

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =