نظر محسن چینی‌فروشان درباره روانشناس پیشکسوت: یاد داستان مولوی و فیل در تاریکی می‌افتم

محسن چینی فروشان یادداشت خود را برای پاسداشت مکتوب دکتر محمود گلزاری، روانشناس پیشکسوت با عنوان: « یار ما این دارد و آن نیز هم » منتشر کرد.

علی اکبراشعری، مدیر پیشکسوت فرهنگی، در یادداشتی در گروه نخبگان خبرآنلاین برای پاسداشت مکتوب دکتر محمود گلزاری نوشت: « سخن گفتن از دوستی چهل ساله امری است سهل و ممتنع. به نظر سهل می آید چرا که رفت و آمد و نان و نمک یکدیگر را در این زمان طولانی خوردن، شناختی ایجاد می کند که می توان خاطراتی را بازگو کرد و توصیفاتی از این دوست را به دست داد اما ممتنع است چراکه اگر این دوست و عزیز شخصیتی چند وجهی و دارای لایه های مختلف باشد، کار مشکل می شود. »

رئیس اسبق کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان نوشت: « برای من دکتر گلزاری چنین رفیقی بوده است و اجازه دهید از خاطرات سخن نگویم و در حد امکان در این وجیزه از وجوه بارز شخصیتی ایشان نکاتی را عرضه بدارم. این دکتر ما را، هر کس به گونه ای می شناسد و زمانی دیگر و در جایی دیگر که از من راجع به ایشان سؤال شد، گفتم جسارت نباشد یاد داستان مولوی و فیل در تاریکی می افتم که هر کس فیل را از زاویه دید و حس خودش تعریف کرد در حالی که فیل، مجموعه ای از این ویژگی ها و مشخصات بود.
ایشان هم دارای ویژگی های متعدد و مختلف عاطفی، عقلانی و مذهبی است که به چند مورد که از نظر بنده بارزتر است اشاره می کنم...»

متن کامل این یادداشت را اینجا بخوانید.

کد خبر 1320314

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =