۰ نفر
۱۵ دی ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۶
بدرقه «خادم الرضا(ع)» بر فراز دست‌های مردم

«حاج قاسم» را در آن سوی مرزها «ژنرال استراتژیست» و در وطن «سردار بزرگ اسلام»، «پرچمدار جبهه مقاومت»، «فرمانده شجاع»، «سرباز ولایت»، «سیاستمدار با اخلاق»،«پدر مهربان»، «برادر وفادار»، «اسطوره دفاع مقدس» و.... می شناسند؛

اما بر این باورم که او بیش از همه اینها به «خادم الرضا(ع)» و «خدمتگزار مردم» رضایت دارد. «حاج قاسم »امروز از جوار «پدر و پسر» به آستان «پسر و پدر» می آید وبرفراز دست‌های مردم _که به یکدیگر عشق می ورزیدند _تا آستان جانان بدرقه می‌ شود، تا دست های برجای مانده از مصاف ناجوانمردانه رابر پنجره های ضریح معشوق دخیل ببندد و بارضایت «رضای آل محمد(ص)» در بهشت برین آرام گیرد.

بی‌تردید شهادت« سردارشهید سپهبدحاج قاسم سلیمانی» در تاریخ معاصر جهان ومنطقه فصلی تازه می گشایدو از این پس مورخان بین المللی ومنطقه ای  تحولات این منطقه را در دو سر فصل؛ «قبل از حاج قاسم» و «پس از حاج قاسم» خواهندنوشت.

«حاج قاسم»با حماسه «پیروزی ۳۳ روزه» و «۲۲ روزه لبنان »و «مقاومت غزه» هیمنه رژیم صهیونیستی مدعی ارتش شکست ناپذیر را درهم شکست؛ «سیدحسن »،«عماد مغنیه» و «رهبران حماس» گواهی می دهند.

 «حاج قاسم» طومار داعش را که توسط آمریکاایجادو با حمایت آمریکا و اسرائیل فجیع ترین جنایت های ضد بشری را مرتکب شددر سوریه و عراق در هم پیچید و دفتر حیات تروریست‌های داعش را بست ؛این رامردم عراق در تشییع باشکوه درعراق نشان دادندو همه آزادگان و صاحب نظران جهان گواهی می دهند؛«پدروساودرا»عکاس مشهور اسپانیایی به نمایندگی از همه آنها در استوری صفحه خودنوشت:« از تو متشکرم! به خاطر متوقف کردن داعشی های تروریست. آرام باش!»

«حاج قاسم »به مردم لبنان شجاعت مقاومت در برابر رژیم صهیونیستی را هدیه داد و به مردم سوریه و عراق «آرامش» پس از «داعش» را!وبه مردم ایران امنیت ناشی اززمین گیر کردن داعش پشت مرزهای وطن را!

«حاج‌قاسم» یکی از زبده‌ترین و هوشمند ترین «سیاستمداران» منطقه بود که با تحلیل دقیق و درست ازنقشه های شوم استکبار جهانی در این منطقه طرح های استراتژیک نظامی را برای نجات مردم از تروریست‌ها طراحی و فرماندهی کرد، اما هرگز به «سیاست بازی» آلوده نشد و «اخلاق مداری» را در سیاست به حاشیه نراند.

«حاج قاسم» اما به دست خبیث ترین انسانهای روی زمین که دستشان به خون میلیون‌ها انسان بی‌گناه آلوده است و در یک اقدام تروریستی  _که به وضوح و آشکارا خلاف تمامی مقررات بین‌المللی و مصداق «تروریسم دولتی» است _به شهادت رسید؛ تهاجم نظامی به مقام رسمی یک دولت عضو سازمان ملل درسفرقانونی ورسمی به یک کشور ثالث و بدون اجازه دولت قانونی این کشور!

اگر رهبران جهان هنوز هم به جهانی با نظامی مبتنی بر مقررات بین المللی امیدوارند، باید به مقابله جدی با این «تروریسم خطرناک دولتی» برخیزندو گرنه با حاکمیت «قانون جنگل» در آینده، رهبران هیچ یک از کشورهای جهان در برابر تجاوزگری آمریکا امنیت نخواهند داشت.

دراین میان انتقام خون «حاج‌قاسم» شتابزده نخواهد بودوآمریکایی ها باید در هراس انتقام بمانند ودراضطراب انتظارواکنش انتقامی ایران باشند.

«حاج قاسم »در انقلاب اسلامی یک شخص نیست ،یک تفکر است،اندیشه ای که هزاران «حاج قاسم» راپرورش می‌دهد؛به طوری که «فرمانده» ساعتی پس از شهادت «حاج قاسم»پرچم را به دست «حاج اسماعیل» می‌سپارد؛ایران کشور «قاسم »هاو «اسماعیل»هاست .
که سردار ما ماه کنعانی است
 دلش گرچه دریاست، طوفانی است
که بر دست این لشکر قدسیان
 نگین است و نقش سلیمانی است

* منتشر شده در روزنامه قدس ۱۳۹۸/۱۰/۱۵

کد خبر 1338909

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =