۱۹ نفر
۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۱
«آی‌کیو»مان خوب است، مردشور «ای‌کیو»مان را ببرد

شرائط کشورمان در طول تاریخ دائما حساس بوده؛ ما هم که متعاقبا حساس و مملو از جوزدگی و احساس! وقتی مخالفیم دمار از روزگار دیگران درمی‌آوریم و هنگام موافقت شورش را درمی‌آوریم ! اما چرا؟

خب؛ آنها که iQ   دارند EQ  افتضاح دارند. حتی در این مورد گفته شده که باید به خواندن آثار افراد نابغه بسنده کرد چون با نزدیک شدن به آنها؛ هر تنابنده‌ای رودل خواهد کرد! به همین دلیل ملت سرافراز ایران بعنوان باهوش‌ترین‌ معجزات هزاره سوم قدرت هدایت موشک به مریخ را دارند اما توانایی مدیریت هیجانات‌شان را ندارند.

کسی چه می داند شاید همین مسئله بوده که در تاریخ بارها و بارها کار دست‌مان داده  و امان‌مان نداده! واکنش متقابل از آن چیزهایی بوده که هیچ ایرانی در هیچ حادثه‌ای هیچوقت کم نیاورده! یعنی وقتی کسی بالاتر از گل گفته قطعا یک ایرانی تو شکمش رفته! اصلا می‌دانید قیصر چرا بعد نیم قرن؛ هنوز کلی طرفدار دارد!؟ چون برای تو دل برویی؛ فقط یک چاقوی دسته صدف  دارد و و برای گرفتن حقش عمرا کتاب قانون بیاورد! ایرانی با غیر؛ت رگ گردنش که بزند بیرون سفارت می‌گیرد اما طرف مقابلش آرام می‌نشیند و حق میزبانی را می‌گیرد! ایرانی به فکر کرسی نیست به فکر کشتی است باید هر طور که شد حال طرف مقابلش را مشت و لگد بگیرد. حق گرفتنی است اما نه با گفتگو!           

همین است که ایرانی نمی‌تواند اعتراض ساده مدنی و یا صنفی بکند! می‌زند و خراب می‌کند که مثلا می‌خواهد چند ریالی از قیمت باقالی کم کند! مسئول ایرانی هم نمی‌تواند هیچ اعتراضی را تحمل کند! چون اگر رو دهد فردا باید آستری برای‌شان جور کند! خلاصه اصل این است: کم نیار!  همه دست به تیزی و بی اعصاب و آماده گرفتن انتقام حتی در جشن و جشنواره ای مثل فجر!  شعار این است: بی شعور مودب باش!

    

کد خبر 1345081

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =