تصاویری از درختان شگفت‌انگیزی در فیلیپین با تنه‌هایی رنگین‌کمانی

هرقدر که در طبیعت شگفتی‌های زیبایی به چشم ببینیم، همواره زیبایی‌هایی جدید و زیبا برای تماشا وجود دارد. درختان اکالیپتوس در فیلیپین نیز از این قائده مستثنی نیستند. تنه‌های این درختان خاص در طول سال پوست‌اندازی می‌کنند و پوست تازه روی تنه این درختان با رنگ‌هایی مختلف نمایان می‌شوند. به قدری که ممکن است به‌نظر برسد که آنها با دست رنگ شده‌اند.

باگذشت زمان، رنگ شاداب این درختان به تدریج کدر می‌شوند ولی پس از مدتی و با پوست‌اندازی مجدد درختان رنگین‌کمانی جلوه اصلی خود را می‌یابند.

جنگل رنگی فیلیپین


این تنها نقطه از زمین نیست که میزبان چنین درختان زیبایی است. به‌طوری‌که یکی دیگر از مناطق شگفت‌انگیز زمین، جنگل‌ اکالیپتوس‌های رنگین‌کمان است که در جزایر هاوایی تصویری هفت‌رنگ بر تنه درختان خلق کرده‌اند.

اکالیپتوس رنگین‌کمان با نام علمی Eucalyptus deglupta تنها گونه از گیاه اکالیپتوس در نیم‌کره شمالی زمین است. ارتفاع اکالیپتوس رنگین‌کمان می‌تواند تا ۷۰ متر باشد و از آنجا که در شمار رنگین‌ترین درختان جهان است اغلب برای شادکردن محیط پارک‌ها و باغ‌های تفریحی استفاده می‌شود و به‌ویژه در فیلیپین برای تولید کاغذ کاربرد دارند.

جنگل رنگی فیلیپین

جنگل رنگی فیلیپین


علاوه‌بر فیلیپین و هاوایی، این درختان در گینه‌نو،  مجمع‌الجزایر اندونزی و پاپوآ گینه‌نو هم رشد می‌کنند.

جنگل رنگی فیلیپین

جنگل رنگی فیلیپین

2121

کد خبر 1354280

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =