۰ نفر
۲۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۹
خاطرات روزهای کرونا؛ چه دزد بازاری شده سر دستمال توالت در دنیا

در روزهای قرنطینه خود ساخته کرونایی، خاطراتم را نوشته ام که قسمت شانزدهم را می خوانید:

دوشنبه ۲۶ اسفند:
بخدا مردم ایران خیلی خوبند. بهترین و متمدن‌ترین مردم جهان  در دوران کرونا بودند. بیشترشان اصول بهداشتی را رعایت کردند و می‌کنند، غارت نکردند. به فروشگاه‌ها هجوم نبردند. مذهبی و  سکولارشان همدل شدند. مراجع دینی و فرهیختگان فرهنگی یک صدا  دعوت به رعایت بهداشت کردند. دولت و نظامی‌ها برای کمک همدل‌تر از گذشته همراه شدند.  مسجد و حرم  و هیئت و کنسرت و تاتر و سینما را تعطیل کردند. مجالس عزا و عروسی را هم  در بیشتر موارد قیدش را زدند و به نفع سلامت جمعی از  وداع آخر با عزیزانشان چشم پوشیدند. ای ایران را از بالکن‌های اکباتان هم خوانی کردند. ماسک و لوازم بهداشتی توزیع کردند.  برای هم کنسرت و کتاب‌خوانی و منبر مجازی و کلاس‌های ورزش آنلاین ترتیب دادند. خیابان‌ها را ضد عفونی کردند. رقصی چنان میانه میدان به پا کردند. بعضی‌ها تخصص‌شان را در فضای مجازی به رایگان تقدیم مردم کردند. خندیدند. در تنهایی دعا خواندند و اشک ریختند. پزشکان و کادر پرستاری و بیمارستانی در صحنه ماندند و قربانی دادند و مریض‌ها را تنها  نگذاشتند. در همه این موارد استثناها هم بودند، اما ظلم به ملت ایران است که عظمت‌شان دیده نشود.
امشب خبر دادند حسین آقای کروبی آزاد شده. خوشحال شدم.
چه خوبه ما می‌شوریم. تازه آفتابه هم همیشه داشتیم. دیدید چه دزد بازاری سر دستمال توالت در دنیا  راه افتاده. قدر بدانیم. ولی حق ملتی که این قدر می‌شست،‌این نبود.
 دیروز بادمجان از آسمان تهران بارید. جلوه‌های ویژه بود و  خلاقیت  هنرمندانه. .با مزه بود خب. تشویش اذهان عمومی نکرده بودند که  گرفتنشون. بی‌خیال بابا.
از مولوی عبدالحمید،‌ بزرگ سنی‌های ایران مصاحبه‌ای شنیدم که می‌گفت نماز جمعه را تعطیل نمی‌کند، چون واجب است. باور کنید سنی‌های ایران برای مردم ایران عزیزند. به اندازه کافی هم آزار دیده‌اند. به خاطر حفظ جان آنها  نماز جمعه برگزار نکنید. واجبی که جان مردم  را به خطر بیندازد، حرام است.
حتی حضرت پاپ هم حوصلشون از انجام عبادت در قرنطینه سرآمد. یکشنبه آمدند توی میدان سنت پیتر، برای مامومینی که نبودند دست تکان دادند تا مبادا در پیش خدا مسئول باشند.  
تندروهای مذهبی امشب به حرم حضرت معصومه حمله کردند تا نگذارند حرم بسته شود. چالش بزرگی است مقابله با اینهایی که سال‌ها مورد حمایت بوده‌اند.
جوکه‌ها. ولی خوب شد کرونا از چین شروع شد و اسمش شد کووید19، اگر از ایران شروع می‌شد و اسمش  ذوالفقار 19بود خیلی تلفظش برای چینی‌ها سخت می‌شد.

* منتشر شده در کانال تلگرام نویسنده . ۲۶ اسفند ۱۳۹۸

کد خبر 1365838

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =