۰ نفر
۱۰ فروردین ۱۳۹۰ - ۰۶:۴۴

قائم مقام وزیر راه و ترابری از قطعه یک تا چهار آزادراه تهران-شمال بازدید و دستوراتی را برای تسریع در ساخت قطعه‌های در حال ساخت این آزاد راه صادر کرد.

به گزارش روابط عمومی وزارت راه و ترابری، 'رضاپیل پایه' که به همراه مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل نقل کشور و طرف مشارکت چینی از قطعه یک آزاد راه تهران-شمال بازدید می کرد، گفت:مسیر آزادراه (تهران -شمال) در قطعه یک از محل تقاطع غیر همسطح با بزرگراه 76 متری شهید همت و بزرگراه آزادگان شروع و در امتداد دره کن پس از گذشتن از حاشیه روستای سولقان به تدریج از منطقه کوهستانی توچال عبور کرده و سپس توسط تونل بلند تالون به طول چهارهزار 850متر این رشته کوه را قطع نموده و در دامنه‌های شمالی آن در منطقه دو آب شهرستانک قرار می گیرد.
پیل پایه ادامه داد: همچنین این آزادراه در دره سرهنگ وارد تونل البرز به‌ طول شش هزار و 300 متر شده و در محدوده پل زنگوله خارج می شود، سپس با عبور از ارتفاعات البرز به موازات جاده موجود کرج-چالوس تا شهر چالوس ادامه یافته و در نهایت با یک تقاطع غیر همسطح به کمربندی نوشهر - چالوس -تنکابن متصل می‌شود.
وی همچنین گفت:اجرای این قطعه 32 کیلومتری باعث می شود مسیر فعلی تهران تا چالوس حدود 60 کیلومتر کوتاهترشود.
قائم مقام وزارت راه و ترابری با بیان اینکه در مجموع (در باند رفت و برگشت) 145 دهنه تونل‌ به طول تقریبی 88 کیلومتر در این محور وجود دارد،اظهار داشت: تونل‌های تالون و البرز به ترتیب به طول تقریبی چهار هزار 850 متر و شش هزار و 350 متر (در هر باند) بلندترین تونل‌های این محورمی‌باشند.
همچنین تعداد پل‌های بزرگ (در باند رفت و برگشت ) این آزادراه در مجموع 97 دهنه و طول کل آن حدود 13 کیلومتر است.

/32

کد خبر 139682

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • الله بنده سی IR ۰۹:۰۶ - ۱۳۹۰/۰۱/۱۰
  6 0
  70 سال پیش جاده کرج چالوس را در 36 ماه اجرا کردند.بدن پول نفت وتکنولوژی وامنیت و... امروز در قرن20وادامه ان در قرن 21 هنوز جاده به جایی نرسیده.تفاوت مردان سیاست از کجا تا به کجاست؟
 • بدون نام IR ۱۸:۱۰ - ۱۳۹۱/۰۳/۲۲
  2 0
  واقعا شرم اوره باامکانات فعلی این ازادراه بعداز20سال هنوز سردرگم باقی مونده کاری که ده نفر تصمیم گیرنده داشته باشه ازاین بهتر نمیشه خوب