۰ نفر
۳ تیر ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۸
دهه کرامت؛ همدلی به رسم اهل بیت(ع)

ایام خجسته میلاد کریمه اهل بیت حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها و ولی نعمت ایرانیان حضرت ثامن الحجج علیه السلام_ دهه کرامت_ ایام شادی و شعف ملت ماست که امسال به نام« همدلی به رسم اهل بیت (ع)»نامگذاری شده است .

ماههاست که ملت ما جلوه های زیبایی از همدلی و مواسات را به نمایش گذاشته است و در فصل کرونا اقشار مختلف مردم، گروه‌های جهادی و نهادهای مردمی به یاری هموطنان عزیزشتافته اند.
 در این میان زیباترین جلوه‌های همدلی را در تلاش خستگی ناپذیر« مدافعان سلامت» شاهدهستیم که با ایثار و فداکاری کارنامه‌ای درخشانی از خود به یادگارمی گذارندو ملت را مرهون خدمات ارزشمند خودمی کنند. شهدای مدافع سلامت بزرگ مردان و بزرگ زنانی هستند که جان خویش را برای سلامت هموطنان به مخاطره می افکنندوبه بیماران کرونایی زندگی می بخشند.

 دهه کرامت امسال که به سبب پروتکل های بهداشتی  تشرف زائران به حرم مطهرحضرت رضا علیه السلام و برگزاری مراسم جشن و سروربا محدودیت مواجه است ،انتظار می‌رودیکی ازجلوه های همدلی در رعایت حداکثری دستورالعمل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی مردم برای همدلی با کادر درمان تبلور یابد. متاسفانه آمار ابتلا به کرونا و نیز قربانیان این بیماری طی روزهای اخیر سیر صعودی داشته و بیم آن می‌رود که با عدم رعایت پروتکل های بهداشتی موج دوم کرونا بر مشکلات کشور بیفزاید و قربانیان بیشتری را به کام مرگ ببرد.
جلوه دیگر همدلی در دهه کرامت را باید از قوای کشور برای همدلی در حل مشکلات جامعه انتظار داشت.

 در شرایط کنونی از یک سو قدرت های بزرگ دریک همگرایی شیطنت آمیزبرای   فشار حداکثری بر ملت ایران سعی می‌کنند تا حلقه‌های تحریم و محاصره سیاسی و اقتصادی علیه جمهوری اسلامی را تنگ‌تر کنندو از سوی دیگر فشار تحریم‌ها،مفاسد اقتصادی ،سوء مدیریت‌ها و نیز سوداگران اقتصادی با دامن زدن به گرانی هافشار اقتصادی و معیشتی در جامعه را سنگین تر کرده اند.
در چنین شرایطی انتظار می‌رود قوای کشور به جای رویارویی و واگرایی، با همدلی ،همگرایی و هم افزایی تلاش خود را برای کاهش بار مشکلات از دوش مردم مضاعف کنند و با کاهش اختلافات سیاسی، بر مهار گرانی و کاهش بار مشکلات اقتصادی از دوش مردم عزیز متمرکز شوند.

تجلی همدلی به رسم اهل بیت علیهم السلام در دهه کرامت درهمدلی قوای کشوربرای کاهش بار مشکلات اقتصادی و معیشتی از دوش مردم ،شادمانی جامعه را مضاعف می کند.

* منتشر شده در روزنامه قدس ۱۳۹۹/۴/۳

کد خبر 1402649

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =