نگهداری فضای سبز بیرجند به بخش خصوصی واگذار می‌شود

رئیس سازمان سیما و منظر و فضای سبز شهرداری بیرجند از واگذاری نگهداری بخشی از فضای سبز بیرجند به بخش خصوصی خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین از بیرجند : امیر ابراهیم‌زاده صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اهمیت و نقش ایجاد و نگهداری و توسعه فضای سبز در شهرها و جوامع صنعتی امروز بر کسی پوشیده نیست.

رئیس سازمان سیما و منظر و فضای سبز شهرداری بیرجند گفت: در شرایط اقلیمی و آب و هوایی خراسان جنوبی و با وجود محدودیت‌های فراوان از جمله میزان کم نزولات جوی، خشکی هوا، بادهای گرم و سوزان، تفاوت زیاد درجه حرارت بین تابستان و زمستان و حتی ساعات مختلف شبانه روز قطعا نگهداری و حفظ فضای سبز موجود اهمیت بالاتری خواهد داشت.

وی تصریح کرد: از سال ۸۵ تاکنون به دلایل مختلف از جمله بازنشستگی، انتقال نیرو و سایر عوامل، حدود ۵۰  نفر نیرو از بدنه سازمان سیما، منظر و فضای سبز منفک شده‌اند و از طرفی با توجه به توسعه و افزایش سالانه سطوح فضای سبز کمبود نیرو در بخش نگهداری فضای سبز شهر بیرجند کاملا مشهود بود.

ابراهیم‌زاده افزود: با توجه به دیدگاه مثبت و تخصصی شهردار بیرجند در این حوزه و تایید اینکه در جهت افزایش کیفی نگهداری فضاهای سبز سطح شهر باید از توان بخش خصوصی کمک گرفت موضوع به شورای اسلامی شهر پیشنهاد که با دیدگاه مثبت تصویب شد.

رئیس سازمان سیما و منظر و فضای سبز شهرداری بیرجند ادامه داد: پس از انجام ساعت‌ها کار کارشناسی و استفاده از نظرات تخصصی مشاورین حوزه فضای سبز و بهره برداری از تجربیات سایر شهرهای پیشتاز، اقدام به تهیه اسناد و شرایط لازم برای برگزاری مناقصه به منظور واگذاری نگهداری بخشی از فضای سبز شهر بیرجند به بخش خصوصی شد.

وی خاطرنشان کرد: امید است با توجه به اطلاع رسانی انجام شده شاهد حضور قدرتمند پیمانکاران متخصص و توانمند، اشتغال به کار ۵۰ نفر نیرو و نهایتا ارتقای کیفیت فضای سبز شهرمان باشیم.

48

کد خبر 1432521

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =