۲ نفر
۲۸ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۸
تبریک سال نو عبری از سوی مشاور رئیس جمهور

ایرنا نوشت: علی یونسی با تبریک سال نو عبری گفت: ایرانیان عزیز کلیمی تعالیم الهی و عدالت محور حضرت موسی (ع) را با فرهنگ ایرانی در هم آمیختند.

حجت الاسلام‌ والمسلمین علی یونسی مشاور رییس‌جمهوری در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی، فرارسیدن سال نو عبری (۵۷۸۱) و موعد «روش هشانا» را به همه ایرانیان کلیمی و پیروان حضرت موسی‌(ع) کلیم‌الله تبریک و شادباش گفت و تأکید کرد: آموزه بزرگ حضرت موسی(ع) و همه پیامبران بزرگ آسمانی، اصلاح رفتار بشر با خداوند و انسان‌ها است. پشیمانی و توبه از اشتباهات گذشته و بازگشت به سوی رحمت خداوند است؛ موعد روش هشانا، فرصتی است برای دگرگونی واقعی و پیروی از فرامین خالق یکتا. فرامین و آموزه هایی که بشریت را به خداپرستی، انسان دوستی، صلح و عدالت دعوت می‌کند.

در پیام مشاور رییس جمهوری در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی، آمده است: ایرانیان کلیمی از قدیمی‌ترین اقوام ایرانی و کهن‌ترین پیروان ادیان توحیدی هستند که قدمتی چند هزار ساله در تاریخ این سرزمین دارند؛ آنان به عشق این سرزمین و فرهنگ آن، هرگز حاضر به ترک آن نشدند و همواره کوروش را ستودند و رواداری او را ارج نهادند.

یونسی افزود: ایرانیان عزیز کلیمی تعالیم الهی و عدالت محور حضرت موسی (ع) را با فرهنگ ایرانی در هم آمیختند. این در هم تنیدگی فرهنگی، ایرانیان کلیمی را به جهت پذیرش دیگری، تکریم متقابل پیروان ادیان، انسان دوستی، صلح طلبی و محبت به همنوع، در جهان بشری، نمونه و برجسته کرد.

مشاور رییس جمهوری در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی تصریح کرد: ایرانیان پیرو ادیان توحیدی (مسلمانان، کلیمیان، زرتشتیان، مسیحیان و صابئین مندایی)، در تاریخ پرفراز و نشیب ایران زمین، با رواداری، پذیرش دیگری و همبستگی اجتماعی، همزیستی مسالمت آمیز را تجربه کرده اند. ایرانیان از آموزه‌های رحمانی و تعالیم اخلاقی ادیان خویش آموختند که برتری از آن ملتی است که در گسترش عدالت اجتماعی، کرامت انسانی، صلح و رعایت حقوق بشر در جامعه و زیست جهان خویش، کوشا باشد.

یونسی با آرزوی سالی سرشار از آرامش و سعادت برای ایرانیان کلیمی، برای همۀ ایرانیان و کلیمیان، سلامتی و در امان بودن از ویروس کرونا را از خداوند متعال خواستار شد.

216219

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1433897

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =