چند راه برای آسیب‌شناسی روانی در یک کتاب

کتاب «گفتگوی بالینی (زبان به مثابه درمان)» با موضوع زبان و شناخت هسته اصلی آسیب‌شناسی روانی و همچنین روان‌درمانی توسط انتشارات ارجمند منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، کتاب «گفتگوی بالینی (زبان به مثابه درمان)» نوشته متیو ویلیت، جنیفر ویلیت، استیون هیز، با ترجمه دکتر عیسی حکمتی و دکتر جلیل باباپور، توسط انتشارات ارجمند، منتشر شد.

هدف این کتاب ارائه کاربست نظریه چارچوب‌های ارتباطی در روان‌درمانی و روش‌های خلاقانه و جدیدی به روان‌درمانگران برای بهبود مهارت‌های درمانگری است.

این کتاب پس از پرداختن مختصر به ماهیت زبان و نقش آن در آسیب‌شناسی و روان‌درمانی، بیشتر فصل‌های کتاب به زبانی ساده و کاربردی و همراه با مثال‌های بالینی (بالغ بر ۸۰ مثال از جلسات درمانی به همراه تشریح آنها) بر کاربرد زبان در ارزیابی روان‌شناختی، فعال‌سازی و شکل‌دهی تغییر رفتار، کاربرد زبان در زمینه مشکلات مربوط به خود، انگیزش و معنا، شیوه ساخت و کاربست استعاره در درمان، شیوه ساخت تکنیک‌های تجربی و رسمی و نیز کاربرد زبان برای بهبود رابطه درمانی پرداخته‌اند.

همه روان‌درمانی‌ها، از پویشی تا درمان‌های موج سوم، از طریق زبان و گفتگو تغییراتی در زندگی درمانجویان می‌آفرینند و از این‌رو درمانگر ماهر، درمانگری است که در به‌کارگیری زبان ماهر باشد. حلقه مفقود شده  آموزش روان‌درمانی، اصول رفتاری منسجم است که به درمانگران شیوه کاربرد ماهرانه اساسی‌ترین ابزار خود، یعنی زبان را بیاموزد تا گفتگوی بالینی را به منزلگاه شفا تبدیل شوند.

این کتاب در ۴۷۲ صفحه با قیمت ۹۱۰۰۰ تومان در کتاب‌فوشی‌ها و نیز با ده درصد تخفیف در سایت انتشارات ارجمند قابل دسترسی است.

۵۷۲۴۵

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1472562

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =