کمبود تسهیلات؛ چالش مهم پیش روی گلخانه داران اصفهانی!

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی اصفهان گفت: توسعه گلخانه ها در اصفهان طبق ابلاغیه وزارت جهاد کشاورزی انجام می شود و نیاز است دستگاه های اجرایی در راستای ارائه تسهیلات اقدام کنند.

اصغر رستمی در گفت و گو با خبرنگار خبرآنلاین با اشاره به شرایط کم آبی و استفاده بهینه از آب در بخش کشاورزی اظهار داشت: ایجاد اشتغال، افزایش کمی و کیفی تولید و محصول، ارزش صادراتی و ارزآوری محصولات گلخانه ای را در استان اصفهان توسعه بخشیده است.

وی افزود: هر سال از سوی وزارت جهاد کشاورزی سطحی برای توسعه گلخانه ها به استان اصفهان ابلاغ می شود که در همین راستا محصولات گلخانه ای در استان اصفهان به دو هزار و ۱۰۰ هکتار به صورت سنتی و صنعتی رسیده است.

۲۰۰ هکتار؛ سهمیه گلخانه در اصفهان 

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی اصفهان با ابراز امیدواری از توسعه گلخانه ها با شیب ملایم و در نظر گرفتن شرایط اقلیمی، میزان آب مناسب و شرایط آب و هوایی تصریح کرد: از سال زراعی گذشته تاکنون، سالانه بالغ بر ۲۰۰ هکتار سهمیه توسعه گلخانه به استان اصفهان ابلاغ می شود و ۳۵۰ هکتار طرح آماده برای ایجاد گلخانه در دست اجرا است.

وی اضافه کرد: فضای بسته و کنترل شرایط سرمایشی و گرمایشی امکان کشت در تمام فصول را فراهم می کند. در حال حاضر محصولات فلفل دلمه ای، گوجه فرنگی، خیار، بادمجان، سبزیجات برگی، صیفی جات و مرکبات از محصولات متنوع گلخانه هاست.

استانداری در ارائه تسهیلات ارزان به گلخانه داران اقدام کند

رستمی با تاکید بر تسهیلات ارزان قیمت توسط دستگاه های اجرایی و سازمانهای مربوطه بیان داشت: امیدواریم با فراهم کردن زمینه صادرات، بسته بندی بتوان در زمینه صادرات محصولات گلخانه ای بیش از پیش اقدام کنیم.

کشت نشاء و پیوندی در گلخانه های اصفهان 

وی افزود: یکی از نکات مهم درکشت محصولات گلخانه ای، تولید نشا است که در حال حاضر تولید نشا مکانیزه و پیوندی در استان اصفهان انجام می شود برخی از سازه های گلخانه ای به این اقدام مبادرت می کنند و به صورت قراردادی نشاء محصولات گلخانه ای را تولید و در اختیار گلخانه داران قرار می دهند.

46

کد خبر 1477238

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =