۰ نفر
۲ خرداد ۱۳۹۰ - ۱۴:۵۲

سید ناصر حسینی‌پور، 198 خاطره خود از دوران اسارت در اردوگاه‌های عراق را در قالب کتاب «پایی که جا ماند» بازنویسی کرده که این کتاب مراحل آماده سازی خود را در انتشارات سوره مهر به سر می برد و در آینده منتشر می شود.

به گزارش خبرآنلاین، کتاب خاطرات خود نوشت «پایی که جا ماند» نوشته سیدناصر حسینی نژاد مراحل آماده سازی خود را در سوره مهر می گذارند و در آینده از سوی این انتشارات روانه بازار نشر می شود.

نویسنده این اثر درباره دلایل خود برای نگارش این کتاب گفت: من در حالی که به عنوان راهنمای گردان 18 شهدا، برای پشتیبانی از رزمندگان گردان قاسم‌بن الحسن(ع)، راهی جزیره مجنون بودم، از ناحیه پا زخمی و سپس اسیر شدم. شرایط جسمی‌ام به دلیل شکنجه‌ و بازجویی‌های سخت نیروهای بعثی عراق و قطع شدن پایم، بسیار نامساعد بود. با این حال، در تکه‌ای کاغد که در عصایم جاسازی کرده بودم، تاریخ هر روز و جمله ‌ای کلیدی از وقایع آن زمان را می‌نوشتم تا پس از آزادی، خاطراتم را با تکیه بر حافظه‌ام بنویسم.

حسینی‌پور ‌افزود: سرانجام در روز بیست‌ودوم شهریور ماه 1369 به ایران بازگشتم و از همان دوران، تصمیم گرفتم که خاطرات را به ثبت برسانم و در زمان مناسبی منتشر کنم. 198 خاطره را در کتاب «پایی که جا ماند» بازنویسی کرده‌ام تا وقایع روزهای سخت اسارت، به عنوان درسی برای آیندگان باقی بمانند.

291/60

کد خبر 152898

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =