امام جمعه شوش: فرهنگ کاشت درخت در جامعه نهادینه شود

امام جمعه شوش با تاکید بر توسعه فضای سبز، نگهداری از پارک‌ها، مراتع و جنگل‌ها در کشور گفت: فرهنگ کاشت درخت و درختکاری باید در جامعه نهادینه شود.

به گزارش خبرگزاری خبر آنلاین خوزستان به نقل از ایرنا ، حجت الاسلام مهدی علیزاده روز یکشنبه در آیین کاشت نهال در شرکت شیر پگاه خوزستان افزود: بی‌توجهی به توسعه فضای سبز در کنار تخریب‌های صورت گرفته برای ساختمان سازی طی سال‌های گذشته خسارت جدی به فضای سبز نقاط مختلف کشور وارد کرده که البته امروزه با اقدامات فرهنگی انجام شده این کار کاهش یافته است.
وی ادامه داد: توسعه فضای سبز و کاشت درخت از سوی دستگاه‌های اجرایی و نیز اقشار مختلف مردم باید مورد توجه قرار گیرد چراکه لازمه زندگی بانشاط ایجاد فضای سبز و درختکاری است.
امام جمعه شوش شهروندان این شهرستان را به کاشت درخت در منازل و معابر توصیه کرد و گفت: فرهنگ کاشت درخت در منازل و معابر شهری به عنوان یک اولویت باید از سوی مردم و مسئولان جدی گرفته شود تا شاهد چشم اندازهای طبیعی زیبا در شهرها باشیم.
وی نامگذاری روزی از تاریخ به نام روز درختکاری را اقدامی پسندیده دانست و افزود: کاشت درخت و درختکاری در دین مبین اسلام مورد تاکید قرار گرفته است که امیدواریم این فرهنگ و عمل پسندیده بیش از پیش از سوی مردم مورد توجه قرار گیرد.

عدنان غزی فرماندار شوش نیز در نشست شورای اداری این شهرستان در محل یادمان فتح المبین اظهارداشت: ترویج معارف اسلام در بین مردم از رهنمودهای امام خمینی (ره) است.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری بر نهادینه شدن فرهنگ منابع طبیعی تأکید دارند، افزود: ترویج فرهنگ منابع طبیعی لازم و ضروری است.

فرماندار شوش با اشاره به شرکت مقام معظم رهبری در مراسم درختکاری هر سال برای تبیین اهمیت درختکاری خاطرنشان کرد: شوش ظرفیت‌های بالایی برای توسعه فضای سبز و درخت‌کاری دارد.

وی افزود: همکاری و هماهنگی با اداره منابع طبیعی برای گسترش درخت‌کاری و حفظ منابع طبیعی بسیار حائز اهمیت است.

48 

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1609847

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =