تصمیم‌گیرندگان سیاست‌های آموزشی باید در حوزه دانش‌بنیان ورود کنند

استاندار قزوین گفت: تصمیم‌گیرندگان سیاست‌های آموزشی، تحقیقاتی و توسعه‌ای استان باید در حوزه دانش‌بنیان و فناور حضور و جدیت بیشتری داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ محمدمهدی اعلایی، استاندار قزوین در نشست صمیمی با روسای دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی و پژوهشی استان قزوین که در پارک علم‌وفناوری قزوین برگزار شد، اظهارکرد: مجموعه مدیریتی استان انتظار تحول، تغییر و یک رفتار پیش‌برنده انفجاری از پارک علم‌وفناوری استان دارد چرا که ظرفیت‌های این فضا در استان بسیار زیاد است و تمامی روسای دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی و پژوهشی بر این موضوع صحه گذاشتند.

او افزود: برگزاری این جلسه با حضور تمامی معاونین استانداری در پارک علم‌وفناوری استان این پیام را دارد که جمع تصمیم‌گیرندگان نخبه دانشگاهی پیش‌برنده‌ی سیاست‌های آموزشی، تحقیقاتی و توسعه‌ای استان باید بعد از این در حوزه دانش‌بنیان و فناور حضور و جدیت بیشتری داشته باشند.

اعلایی گفت: در نظام تصمیم‌گیری استان شاید هیج جلسه رسمی‌ای نباشد که استاندار و تمامی معاونین استاندار در یک جلسه حضور داشته باشند و حتی در شورای برنامه‌ریزی فقط استاندار به صورت رسمی عضو است ولی در این جلسه تمامی معاونین حضور دارند و این موضوع به دلیل این است که جنس آن‌ها با جنس دانشگاهی یکی است و می‌تواند به ایجاد گفتمان مشترک کمک کند.

استاندار قزوین ادامه داد: در مسیر پیش‌روی استان کار برای انجام دادن زیاد است چراکه دولت سیزدهم با وعده‌های زیادی سرکار آمده است و این وعده‌ها با نشستن، کم‌تحرکی، بی‌برنامگی و ریسک نکردن محقق نمی‌شود و منجر به نارضایتی مردم می‌شود.

نماینده عالی دولت در استان با اشاره به نقل قولی از رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه «در جمهوری اسلامی، هرجا که قرار گرفته‌اید، همان‌جا را مرکز دنیا بدانید و آگاه باشید که همه‌ی کارها به شما متوجه است»، بیان کرد: اعضای حاضر در این جلسه مسئولان حوزه آموزشی، پژوهش و فناوری جامعه هستند و بنده هم به عنوان نماینده عالی دولت در استان، سیاست‌گذار و پی‌گیر مسائل دولت در استان هستم و بدانید که نگاه مجموعه حاکمیتی استان نگاه مبصر گونه به جایگاه خود نیست و با نگاه مدیریتی امور را دنبال می‌کند.

او افزود: مجموعه مدیریتی استان امروز روی کار هستند تا مسائل را به نفع مردم تغییر دهند و در تصمیم‌گیری‌های خود منافع مردم و نظام دنبال شود.

استاندار قزوین گفت: بنده به عنوان مسئول امنیت، اقتصاد، فرهنگ، آموزش و بسیاری از موضوعات دیگر استان در مقابل شما جایگاه مطالبه‌گری و در برابر مردم جایگاه پاسخ‌گویی دارم و باید این مسیر به صورت همگرا و هماهنگ در سطح استان دنبال شود.

۴۶

کد خبر 1643812

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =