عضو فراکسیون اصولگرایان معتقد است: اگر اصولگرایان در آستانه انتخابات مجلس به وحدت نرسند، بیم به اکثریت رسیدن رقبایشان در مجلس آتی وجود دارد.

جواد آرین منش نماینده مشهد در گفت​وگو با خبرآنلاین درباره عواملی که می​​تواند منجر به موفقیت رقبای اصولگرایان در انتخابات آینده مجلس شود، گفت: عدم ترجیح مصالح گروهی و سلیقه​ای، سهم خواهی​ها و عمده کردن مسائل جزئی؛ بزرگترین مسائلی است که باعث ایجاد شکاف در جریان اصولگرایی می​شود و حتی می​تواند موجب کاهش شانس اصولگرایان برای موفقیت در انتخابات مجلس شود.

وی با بیان اینکه وحدت و انسجام همچنان که رمز موفقیت انقلاب اسلامی است، سبب موفقت اصولگرایان خواهد بود، افزود: اگر اصولگرایان در انتخابات مجلس به وحدت نرسند و این مساله منجر به ارائه لیست​های متعدد - به ویژه در کلان شهرها- شود این امر می​تواند موجب افزایش کرسی رقبا در مجلس آینده شود و حتی بیم گرفتن اکثریت هم توسط آنها وجود دارد.

انتقاد برخی طیفهای اصولگرا از کم وزنی برخی اضلاع کمیته 7+ 8 موضوعی است که این نماینده مجلس در واکنش به آن، گفت: اگر معیارهای «منشور اصولگرایی» شاخص انتخاب قرار گیرد، مشکلی وجود ندارد. اما سهم خواهی گروه​های کم وزن که از پشتوانه کمتری در میان مردم و احزاب برخوردار هستند و پافشاری بر افراد خاصی، می​تواند منجر به کاهش سطح کیفی مجلس آینده شود.

به گفته عضو کمیسیون فرهنگی مجلس، در زمان انتخابات مجلس هشتم هم این رویکرد سبب شد که افراد شاخص و توانمندی نتوانستند به مجلس راه پیدا کنند و از لیست اصولگرایان حذف شدند.

نماینده مشهد در مجلس در پاسخ به این پرسش که از میان موازی کاری، سهم خواهی و میانداری گروه های کم وزن در میان اصولگرایان کدام یک سهم بیشتری در موفقیت رقبای آنها دارد، گفت: مهمتر و مهلک​تر از همه سهم خواهی است. با این رویکرد که معیارها و شاخص​ها مد نظر قرار بگیرد، حتی اگر فردی از طیف مورد نظر در اصولگرایان هم انتخاب نشود، اما صلاحیت بیشتری داشته باشند، موجب موفقیت اصولگرایان می​شود.

/29212

کد خبر 164668

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =