فرصت بی‌نظیر توسعه در قشم با وجود نیروگاه‌های تولید برق/ باید از خام‌فروشی برق جلوگیری کنیم

رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم وجود نیروگاه‌های تولید برق در این جزیره را ویژگی بی‌نظیر به منظور دستیابی به توسعه اقتصادی و صنعتی بر شمرد.

به گزارش خبرآنلاین ازقشم، افشار فتح‌الهی در بازدید از نیروگاه سیکل ترکیبی ۵۰۰ مگاواتی غدیر قشم گفت: جزیره قشم هم‌اکنون از لحاظ تولید و صادرات برق در وضعیت مناسبی قرار دارد و باید برای جلوگیری از خام فروشی برق و تولید ثروت برای مردم جزیره به سمت راه اندازی صنایعی حرکت کنیم که ارزش افزوده بیشتری ایجاد می کنند.

وی ادامه داد: در دنیای امروز انرژی مهمترین محور توسعه به حساب می‌آید که خوشبختانه در قشم طرح‌های بزرگی در این حوزه در دست اجراست و با وجود آب، برق، گاز و ذخایر نفتی قشم توان تبدیل شدن به هاب انرژی منطقه را دارد.

به گفته فتح‌الهی تولید و صادرات برق هم‌اکنون فرصت خوبی برای رشد اقتصادی و اشتغالزایی در اختیار جزیره قرار داده و با توسعه صنایع پایه همچون پتروشیمی، نفت، فولاد و جلوگیری از خام‌فروشی برق و استفاده در این صنایع، ارزش افزوده و ثروت بیشتری برای جزیره به دست خواهد آمد.

رییس هیات مدیره و مدیرعامل منطقه آزاد قشم در بخشی دیگری از سخنان خود با اشاره به ظرفیت تولید آب توسط نیروگاه‌های جزیره افزود: در بحث تولید آب در جزیره مشکلی وجود ندارد بلکه مسئله اصلی مسئله مدیریت آب است.

وی تاکید کرد: با هم افزایی بین دستگاه های اجرایی، تمام تولیدکنندگان آب در جزیره باید به سمت حل تنش آبی حرکت کنند.

به گفته فتح‌الهی، اگر آب تولید شده در نیروگاه‌ها به شبکه آبرسانی جزیره متصل شود همه روستاها و شهرهای جزیره از نعمت آب آشامیدنی بهداشتی و در دسترس بهره‌مند خواهند شد.

بنابراین گزارش، رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و جمعی صبح امروز از نیروگاه سیکل ترکیبی ۵۰۰ مگاواتی غدیر قشم بازدید کرد و طی نشستی با مصطفی تندرو مدیرعامل این مجموعه، طرح های توسعه ای و نیروگاهی در دست اقدام را بررسی و دستوراتی جهت حل مشکلات پیش روی این مجموعه صادر نمود.

فرصت بی‌نظیر توسعه در قشم با وجود نیروگاه‌های تولید برق/ باید از خام‌فروشی برق جلوگیری کنیم

فرصت بی‌نظیر توسعه در قشم با وجود نیروگاه‌های تولید برق/ باید از خام‌فروشی برق جلوگیری کنیم

کد خبر 1675897

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =