رئیس مجلس گفت: ترور ربانی نمونه‌ای از بهشت دموکراسی و مبارزه با تروریسم است که آمریکا و ناتو وعده آن را داده بودند.

به گزارش خبرآنلاین، علی لاریجانی در نطق امروز خود با گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت: صدام در یک طراحی بین‌المللی متشکل از بلوک شرق و غرب با این ایده که با مشابهت جنگ شش روزه اسراییل بتواند انقلاب ایران را به شکست برساند، پا در میدان گذاشت. تصور فتح شش روزه که صدام آن را می‌خواست قرینه‌سازی برای قدرت خود نماید و حتی به برخی از سلاطین منطقه پیغام داده بود که در این قادسیه شش روزه فتح کامل می‌شود با مقاومت جانانه جنگ‌های نامنظم شهید چمران و سپاه خرمشهر، اهواز و آبادان مواجه گردید و شوک سوم روحی به نظامیان صدام وارد شد.

وی افزود: هرچند ما در زمان بنی‌صدر به دلیل انحرافات فکری او در اداره کشور در جنگ دچار فرسایش شدیم اما با عزل بنی‌صدر از فرمانداری کل قوا و بعد عزل او از ریاست جمهوری و حضور جریان بسیجی و حزب‌اللهی در جنگ و اداره کشور که به سرعت به شکست محاصره آبادان و پیروزی در منطقه خرمشهر انجامید، شرایط به کلی دگرگون شد.

رئیس مجلس در واکنش به اظهارات اخیر سارکوزی گفت: آقای سارکوزی که این روزها بزرگتر از قد و اندازه خودش سخن گفته است بداند اسناد معتبری از رفتار وحشیانه آنان نسبت به ملت ایران وجود دارد، غرب در آن زمان با ارائه سلاح‌های شیمیایی و میکروبی به صدام، تلاش نمود معادله را عوض کند. حال همین کشورها یعنی آمریکا، انگلیس، آلمان‌، فرانسه نگران سلاح‌های مخرب شده‌اند و نگران حقوق بشر. واقعا کارنامه سیاه این کشورها اگر صرفا در مورد جنگ به درستی رقم بخورد نشانگر این است که نظام بین‌المللی امروز دچار گرفتاری مهم در صحت عمل و دچار فقر و غربت شده است.

وی با بیان اینکه امروز آمریکا و غرب نباید در مقابل فریاد ملت‌ها در منطقه دچار کژی در تحلیل شود، ادامه داد: ملت‌های مسلمان این سوابق سوء را به اضعافی چند ملاحظه کردند و تصمیم خود را گرفته‌اند و تصور نکنند با هجوم وحشیانه آنان با کمک برخی از کشورهای منطقه‌ای در یمن و کشتار ملت شجاع یمن، زمان برای سلطه وابستگان خود خریداری می‌کنند. یمن کشور بزرگ و پرجمعیت و سلحشوری است و افروختن این آتش دامن آنان را گسترده‌تر خواهد گرفت.

لاریجانی استاد ربانی را پیر مجاهدت در افغانستان خواند و با تسلیت شهادتش گفت: ترورهای اخیر در افغانستان اندازه مدیریت امنیتی ناتو و آمریکا را نشان می‌دهد، این هم نمونه‌ای از بهشت دموکراسی و مبارزه با تروریسم است که آمریکا و ناتو وعده آن را داده بودند و معلوم نیست در پس این ترورها، غرب در چه باتلاقی خود را دفن خواهد کرد.

رئیس مجلس خطاب به آمریکا و ناتو تاکید کرد: انها باید روشن کنند یا در این چند ترور دست داشته‌اند و یا عاجز از ایجاد امنیت در افغانستان هستند، که نتیجه هر دو این است که دست از مبارزه با اراده ملت افغان بردارند و از افغانستان خارج شوند.

/2929

کد خبر 174460

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =