مجلس مصوبه هفته پیش خود که شائبه پرداخت حقوق مادام العمر به مسئولان دولتی را داشت، لغو کرد.

به گزارش خبرآنلاين، پس از عدم راي نمايندگان به طرح نمايندگان حامي دولت براي لغو اين مصوبه، بار ديگر تريبون در اختيار طراحان طرح دوم قرار گرفت.
به اين ترتيب بار ديگر محمدحسن ابوترابي​فرد به عنوان يکي از طراحان طرح دوم لغو حقوق مادام​العمر مقامات سياسي از تشويش اذهان عمومي پس از مصوبه مجلس سخن گفت و با تاکيد بر اينکه مصوبه مجلس به دنبال ارائه حقوق مام العمر نبوده است، گفت: هرگز چنين قانوني در هيچ يک از ادوار مجلس تصويب نشده است و اصلا چنين چيزي به ذهن نمايندگان خطور نکرده که بخواهند براي خودشان چنين حقوقي رقم بزنند.
به گفته وي، تمامي مقامات ماداميکه در مسئوليت باشند، حقوق درخورد پست خود دريافت مي​کنند و اگر از آن سمت برکنار شوند ديگر چنين حقوقي نمي​گيرند. چنانچه بازنشست هم شوند، همچون ديگر بازنشستگان حقوق دريافت خواهند کرد.
نايب رئيس سابق مجلس که مي​گفت اي کاش مجلس به استفساريه مطرح شده در هفته گذشته راي نمي​داد، بر لزوم رفع شائبه​هاي موجود تاکيد کرد و افزود: لازم است که مصوبه پيشين خود را لغو کنيم.
محمدرضا خباز نماينده کاشمر با بيان اينکه مجلس هشتم، تنها قانون مصوب مجلس هفتم را تفسير کرده است، گفت: ما کار خلافي نکرده​ايم که بخواهيم آن را اصلاح کنيم. اگر اين مصوبه غلط بوده به گردن مجلس قبلي است و ما نبايد برداشت ناصواب رسانه​ها را ملاک عمل خود قرار دهيم.
وي با بيان اينکه بايد منتظر اعلام نظر شوراي نگهبان در خصوص مصوبه معروف به «پرداخت حقوق مادام العمر به مقامات سياسي» بود، افزود: اصلاح اين مصوبه قبل از ارائه نظر شوراي نگهبان، به اين موضوع در رسانه​ها دامن مي​زند که مجلس از مصوبه غلط خود عقب نشيني کرد. در حاليکه ما اصلا کار غلطي نکرده بوديم که بخواهيم از آن عقب نشيني کنيم.
اگرچه تا پيش از اين نمايندگان حامي دولت از مخالفان ومعترضان جدي به اظهارات نمايندگان اصلاح طلب بودند، اما اين سخنان خباز از سوي يکي از نمايندگان حامي دولت مورد استقبال قرار گرفت. اين موضوع بي ارتباط با رد طرح نمايندگان حامي دولت نبود. اين نماينده صرفا براي اينکه طرح نمايندگان اصولگراي منتقد دولت به ثمر ننشيند، انتقادات رسانه​ها را به جا و درست خواند و گفت و در دفاع از مديريت حدادعادل در مجلس هفتم که قانون مديريت خدمات کشوري، دست پخت آن است گفت: بند مورد نظر در اين قانون که به پرداخت حقوق مادام العمر به مقامات سياسي اشاره دارد، مصوبه صحن علني نبوده که آقاي حدادعادل در جريان آن باشد. بلکه مصوبه کميسيوني بوده که اين قانون آزمايشي را در راستاي اصل 85 قانون اساسي براي مدت 5 سال تصويب کرده است.
البته مصطفي کواکبيان ديگر نماينده اصلاح طلب مجلس از خجالت وي درآمدو گفت: اينکه هيات رئيسه در قبال رفتارهاي برخي  نمايندگان، عقب نشيني کرده و طرح آنها را وسط طرح آقاي ابوترابي​فرد در دستور کار قرار داد، کاري خلاف آيين​نامه داخلي مجلس بود. اگر ما اين کار را کرده بوديم به فتنه گريو هزار اتهام ديگر متهم مي​شديم!
او که مي گفت نمايندگان حامي دولت اگر مي خواهند قانون مديريت خدمات کشوري را اصلاح کنند بايد کل مادده مذکور را اصلاح کنند، خطاب به مردم گفت: بدانيد که در بند ديگري از اين ماده قانون خدمات مديريت، 18هزار پوئن براي رئيس​جمهور در نظر گرفته است!
کواکبيان براي آنکه متهم به حمايت از دريافت حقوق مادام العمري نشود، ادامه داد: من به عنوان يک استاد دانشگاه از محل کار سابقم حقوق مي​گيرم نه از مجلس!
اسدالله عباسي نماينده رودسر اما در ادامه سخنان ابوترابي​فرد، از فضاي آلوده و ناصواب رسانه​اي عليه مجلس سخن گفت و افزود: چه ايرادي دارد که از کار اشتباه خودمان پوزش بطلبيمو از اين پس در تصويب مصوباتمان دقت بيشتري بکنيم.
پس از اين مذاکرات، هيات رئيسه براي دو فوريت اين طرح راي گرفت؛ که با موافقت نمايندگان مواجه شد.
/2929
کد خبر 186104

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 1
 • کارمند IR ۱۹:۵۲ - ۱۳۹۰/۰۹/۰۱
  7 0
  واقعا مصوبه تعیین حقوق مادام العمر میشود یک مصوبه تاریخی که ملت هیچگاه از آنان نخواهند گذشت. نمیشود فکری به حال حقوق بگیران جزء هم بکنید که در این آشفته بازار ناشی از تورم شرمنده خانواده شده اند متاسفیم و متاسف فقط
 • بدون نام GB ۲۲:۲۴ - ۱۳۹۰/۰۹/۰۱
  5 1
  نمایندگان عزیز خسته نباشید.