رئیس​مجلس هفتم پرداخت حقوق مادام العمر به مقامات سیاسی را مصوبه مجلس سوم خواند.

به گزارش خبرآنلاین، غلامعلی حدادعادل پس از رای نمایندگان به دو فوریت لغو مصوبه هفته گذشته​اشان که شائبه پرداخت حقوق مادام العمر به مقامات سیاسی را آفریده بود، در تذکری گفت: چون در دو جلسه اخیر مجلس، بحث​های داغی شده و این تصور ایجاد شده است که مصوبه مذکور در مجلس هفتم و در قالب تصویب قانون مدیریت خدمات کشوری بوده است، لازم می دانم توضیحی بدهم.
وی با بیان اینکه این موضوع در شهریور ماه 1370 در قانون نظام پرداخت هماهنگ کارکنان دولت تصویب شده است، ادامه داد: بر اساس آن قانون که پیش از آن در سال 45 نیز تصویب شده بود، مقامات مذکور در آن، پس از پایان دوره مدیریت در بالاترین رده دریافت حقوق قرار می​گیرند. از این رو این قانون مصوب مجلس سوم بوده است.
نماینده تهران یادآور شد: در لایحه پیشنهادی قانون مدیریت خدمات کشور از دولت خاتمی به مجلس هفتم هم این موضوع آمده بود و مدت مشخصی برای حضور در پست​های سیاسی در نظر گرفته نشده بود. به گونه​ای که حتی اگر کسی یک روز هم در چنین پستی قرار می​گرفت شامل آن می​شد.
رئیس مجلس هفتم با اشاره به اینکه قانون مدیریت خدمات کشوری بر اساس اصل 85 قانون اساسی به صورت آزمایشی و برای پنج سال در یکی از کمیسیون​های مجلس هفتم تصویب شده و نه در صحن علنی آن، ادامه داد: اگرچه در لایحه دولت زمانی برای حضور در پست​های سیاسی در نظر گرفته نشده بود اما مجلس هفتم آن را به دو سال افزایش داد.
وی سپس با انتقاد از خبر منتشره در خبرآنلاین گفت: خبرگزاری خبرآنلاین که سخنان آقای لاریجانی در خصوص انتساب این مصوبه به مجلس قبل را منتشر کرده و ذیل آن نوشته است که «قانون مدیریت خدمات کشوری در مجلس هفتم و به ریاست حدادعادل تصویب شده»، اشتباه کرده است. البته همیشه این خبرگزاری اینگونه اخبار را اینگونه نقل می​کند وباید بداند که اصل این موضوع در مجلس سوم بوده و آغازگر آن مجلس هفتم نبوده است.
/2929
کد خبر 186106

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بدون نام IR ۱۵:۲۵ - ۱۳۹۰/۰۹/۰۱
    3 0
    مصوبش مال هر مجلسی بوده مهم لغو این قانون بود که انجام شد