۰ نفر
۱۶ آذر ۱۳۹۰ - ۰۷:۳۲

روزنامه شرق نوشت:

مردی که مزاحم تلفنی خواهرش را به قتل رسانده است در انتظار حکم قضات دادگاه به سر می‌برد. این جوان که از فروردین سال‌جاری در بازداشت به سر می‌برد، تاکنون یک‌بار در دادگاه کیفری استان فارس محاکمه شده و قرار است هیات قضات برای تصمیم‌گیری نهایی دومین جلسه دادگاه را نیز برگزار کنند.
ماموران پلیس شیراز روز 18 فروردین سال‌جاری از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی باخبر شدند، جوانی در خیابان هدف ضربه چاقو قرار گرفته و به قتل رسیده است. کارآگاهان وقتی به آنجا رسیدند جسد غرق در خون جوانی به نام سهیل را دیدند که ضربه چاقو به سینه‌اش برخورد کرده بود. در تحقیقات مقدماتی هیچ سرنخی از قاتل به دست نیامد و کسی هم شاهد این جنایت نبود. کارآگاهان وقتی به بررسی زندگی خصوصی سهیل پرداختند باز هم به سرنخی دست نیافتند تا اینکه با در اختیارگرفتن فهرست مکالمات تلفنی وی و همچنین پیامک‌هایی که رد و بدل کرده بود، فهمیدند از یک خط موبایل برای او اس‌ام‌اسی ارسال و وی به محل قتل فراخوانده شده است. تجسس‌های نامحسوس پلیس فاش کرد که این خط متعلق به یک دختر جوان به نام افسانه است ولی کارآگاهان اطمینان داشتند قاتل یک مرد است.‌ چراکه سهیل قطعا توان مقابله با یک دختر جوان و ریزنقش را داشت و توسط فردی با چنین مشخصاتی غافلگیر نمی‌شد. ماموران بعد از چندروز تفحص بالاخره به برادر افسانه که احمد نام دارد ظنین شدند و وی را بازداشت کردند.
این جوان در پاسخ به سوالی درباره اینکه زمان قتل کجا بود، پاسخ روشنی نداد، با این وجود قتل را انکار کرد و گفت اصلا پسری به نام سهیل را نمی‌شناسد. متهم بعد از چندروز سکوت بالاخره به بن‌بست رسید و به قتل اقرار کرد. او درباره انگیزه‌اش از این کار گفت: «چند وقت قبل افسانه به من خبر داد پسری به صورت تلفنی مزاحمش می‌شود. خواهرم از این موضوع خیلی ناراحت بود و می‌گفت با اینکه جواب پسرناشناس را نمی‌دهد و با او بدرفتاری می‌کند این مزاحم باز هم دست‌بردار نیست. اعصاب افسانه به‌شدت به‌هم ریخته بود و من هم از این اتفاق احساس ناراحتی می‌کردم. اول فکر کردم خود مزاحم بعد از چند روز دست از این رفتارش برمی‌دارد ولی پیش‌بینی‌ام درست از آب درنیامد.» متهم به قتل ادامه داد: «روز حادثه خواهرم به من گفت مزاحم یک‌بار دیگر به او تلفن زده است. بعد از شنیدن این حرف به‌شدت عصبانی شدم و تصمیم گرفتم درس ادب به او بدهم به همین دلیل به خواهرم گفتم با آن پسر قرار ملاقات بگذارد. افسانه نیز برای او پیامک فرستاد و وی را به منطقه‌ای که من گفته بودم کشاند. سهیل با این تصور که به هدفش رسیده است، سر قرار آمد. به محض اینکه او را دیدم به وی تذکر دادم که دیگر حق ندارد مزاحم خواهرم بشود. او برایم چاقو کشید ولی من بلافاصله چاقو را از دستش درآوردم و ضربه‌ای به سینه‌اش زدم و فرار کردم.»
متهم بعد از این اعترافات صحنه قتل را بازسازی کرد و به دادگاه کیفری استان فارس معرفی شد. او در حالی پای میز محاکمه رفت که اولیای دم مقتول خواستار قصاص وی شده بودند. احمد در جلسه دادگاه باردیگر به قتل اقرار و انگیزه‌اش را همان مسایل اخلاقی عنوان کرد بنا بر این گزارش، هیات قضات بعد از پایان محاکمه تصمیم گرفتند جلسه دیگری را نیز ترتیب بدهند و سپس برای صدور رأی وارد شور شوند.
47282

کد خبر 188134

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 10
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بدون نام IR ۱۰:۴۸ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۶
  33 2
  آخر عاقبت مزاحمت برای ناموس مردم .........
 • بدون نام IR ۱۱:۰۱ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۶
  23 5
  حقش بود
 • بدون نام GB ۱۱:۲۹ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۶
  21 5
  حق آدم بی ناموس مرگه مسئولان هم به جای محاکمه کسی که از ناموسش حمایت کرده باید ریشه مزاحمت تلفنی که اکثرا با سیم کارت های بی صاحب ایرانسل هست رو بکنن
 • بدون نام IR ۱۲:۱۶ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۶
  16 0
  اولا شما قضات باید یک فکری برای مزاحم تلفنی و مزاحم پیامکی بکنید . تا فرد مزاحم به اشد مجازات برسد .نه اینکه برود زندان فردا از زندان بیرون بیاید و برای دیگران مزاحمت ایجاد نماید .اول شما اینکار را درست کنید بعد در مورد قاتل تصمیم گیری نمائید .
 • بدون نام IR ۱۳:۰۰ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۶
  21 0
  خب وقتي در مورد مزاحمت تلفني از پليس كمك ميخايم كمكي نميكنه ميگه بايد اتفاقي رخ بده شكايتي بشه شاهدي باشه بعد اقدام ميكنيم
 • بدون نام IR ۱۷:۲۴ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۶
  4 3
  قابل توجه اون شخص محترمی که اعلام نمودند سیم کارتهای بی صاحب ایرانسل عرض می نمایم که هر گونه مزاحمتی اگر از سیم کارتهای ایرانسل دارید می توانید به سایت ایرانسل قسمت تماس مراجعه نمایید و فرم مربوطه را دریافت نموده و به شرکت ایرانسل شکایت کنید و یا از طریق مراجع قضایی اقدام نمایید . مطمئن باشید که به نتیجه می رسید و ما نمی توانیم به جای مراجع قضایی در مورد مزاحمت ها تصمیم بگیریم . در مورد همراه اول و تالیا هم از طریق مراجع قضایی پیگیری می شود ممنون
 • بدون نام IR ۲۱:۴۰ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۶
  2 7
  یعنی مجازات مزاحم تلفنی مرگ است؟؟؟
  • بدون نام IR ۲۲:۴۳ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۶
   9 1
   نه خیر مجازات مزاحمت به نوامیس مرگ تو خودت میدونی که اون دخترو برا چه کاری میخواسته بی غیرتیه نگاه کنه ببینه چی میشه چه سر خواهرش میارن تازه اقا پرو چاقو هم میکشه نسل اینجور ادما باید از رو زمین پاک شه دادگاه باید ازادش کنه چون دفاع از حریم شخصی و خانوادگی بوده اگر به هر هرزه ای میدون بدیم مزاحم شه هیشکی انیت نداره
  • sina IR ۱۶:۰۸ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۸
   0 0
   بس کن بابا همه جا مسخره بازیتینو دارید
 • بدون نام IR ۰۹:۱۹ - ۱۳۹۰/۰۹/۲۱
  6 0
  قبل از درگيري بهترين كار عوض كردن سيم كارت بود .يا حداقل در اين مورد يك كارشناس انتظامي براي مردم توضيح بدهند كه با اين موارد مردم چطوربرخورد نماييند.جاي آموزش تو ايران خالي است. با توجه به تعصبات مذهبي درايران اينگونه حوادث طبيعيه . ما از يك طرف ميخواهيم مردم تعصب وناموس داري كنند از يك طرف براي اينگونه برخوردها ي متعصبانه غربي برخورد ميكنيم وطرف مزاحم رامي گيريم . هركس مي خواهد كشته نشود دست به خلاف نزند .