«برایان تریسی» در کتاب «چگونه بهترین مدیرها مدیریت می‌کنند؟» هنر و دانش مدیریت تجاری را مانند استادان برجسته مدیریت به هفت مسوولیت اساسی تقسیم می‌کند.

به گزارش خبرآنلاین، «بهترین مدیران چگونه مدیریت می کنند؟» نوشته برایان تریسی با ترجمه جواد ثابت نژاد از سوی انتشارات سفیر اردهال روانه بازار نشر شد.


در معرفی کتاب می خوانیم: «مدیران با هوش و حرفه‌ای پیوسته در جست‌وجوی استراتژی‌های بسیار اثربخش‌اند تا بدون آن که در حلقه‌ تئوری‌های خشک و مطالعات موردی و خسته‌کننده گرفتار شوند، به سطوح بالاتر مدیریت سوق پیدا کنند. به اعتقاد مولف، بزرگ‌ترین مدیران تجاری دنیا به این ایده صورت واقعی بخشیده‌اند، چون به نظر آنان بسیاری از روش‌های قابل تکرار و قابل سنجش در بازارهای قوی و ضعیف و شرایط اقتصادی خوب یا بد نتایج استثنایی به بار می‌آورند. «برایان تریسی» در کتاب «چگونه بهترین مدیرها مدیریت می‌کنند؟» هنر و دانش مدیریت تجاری را مانند استادان برجسته مدیریت به هفت مسوولیت اساسی تقسیم می‌کند.


این اثر که مبتنی بر کار در بیش از هزار شرکت در 52 کشور است، بهترین اندیشه‌ها و مهارت‌های کاری که مدیران اجرایی و صاحبان شرکت‌ها برای کسب نتایج برجسته در بازارهای سخت در برابر رقابت شدید استفاده کرده‌اند را ارایه می‌کند.

 

در بخشی از کتاب با عنوان «ارتباط برقرار کنید» می خوانیم:

«عنصر کلیدی گزارش کردن مؤثر شامل زبانی است که استفاده می‌کنید. مردم در دو دسته بصری (70 درصد) و سمعی (30 درصد) هستند. آدم‌های بصری باید اطلاعات را به صورت مکتوب ببینند. اگر آن را نبینند، آن را به یاد نمی‌آورند یا این که به صورت نادرست به یاد می‌آورند. اگر چیزی را به فردی بصری بگویید، می‌پرسد: آیا آن را به صورت مکتوب دارید؟ آدم‌های سمعی دوست دارند حرف بزنند و اطلاعات را بشنوند. آنها علاقه‌ای به خواندن ندارند. اگر گزارش مکتوبی را به شخص سمعی بدهید، نگاهی به آن می‌اندازد و می‌پرسد: این نوشته چه می‌گوید؟
ابتدا مشخص کنید رئیس شما سمعی یا بصری است. از او بپرسید دوست دارد اطلاعات را به چه صورتی دریافت کند و بعد بر آن اساس گزارش دهید. از همکارها و کارکنان خود بپرسید دوست دارند اطلاعات را به چه صورت دریافت کنند و یقین حاصل کنید گزارش خود را به شکلی که آنها می‌توانند بفهمند آرایه کرده‌اید.»
 

این کتاب 250 صفحه ای و کاربردی با قیمت 5هزار تومان منتشر شده است.

 


ساکنان تهران برای تهیه این کتاب کافی است با شماره 20- 88557016 سامانه اشتراک محصولات فرهنگی؛ «سام» تماس بگیرند و سفارش خود را در محل کار یا منزل _ بدون هزینه ارسال _ دریافت کنند. باقی هموطنان نیز می توانند با پرداخت هزینه پستی، تلفنی سفارش خرید بدهند.

6060

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 228667

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =