۰ نفر
۲۳ آبان ۱۳۸۸ - ۱۰:۳۷

ارتفاعی که دوربین های گوگل از آن اقدام به تصویر برداری کرده اند مشکل زا است زیرا به کاربر امکان می دهد از بالای نرده، حصار و دیوار منازل و اماکن داخل این محوطه ها را ببیند و عملا کاربر Street View دید بیشتری از یک عابر پیاده در این اماکن داشته باشد.

بی‌بی‌سی گزارش داد:

در سویس شکایتی علیه شرکت گوگل و سرویس Street View که از سوی این شرکت ارائه می شود، مبنی بر نقض حریم خصوصی مطرح شده است.

این سرویس به کاربران امکان می دهند که از نقاط مختلف در هر خیابان نمای 360 درجه داشته باشند، اما در اکثر تصاویر چهره افراد یا پلاک اتومبیل های موجود در این تصاویر محو شده اند تا تشخیص هویت افراد ممکن نباشد.

اما هانس پیتر توئر کمیسر امور مربوط به حفاظت از اطلاعات شخصی می گوید: "چهره چندین نفر و پلاک چندین اتومبیل به اندازه کافی غیرقابل تشخیص نشده است."

گوگل در واکنش از این اقدام سوئیس ابراز نارضایتی کرد.

این شرکت اعلام کرده است که اطمینان دارد بر اساس قوانینی سوئیس Street View قانونی است و قاطعانه مقابل این شکایت "قاطعانه خواهد ایستاد."

آقای توئر به ویژه درباره فاش شدن هویت افرادی که در تصاویر ارائه شده از سوی این سرویس شرگت گوگل در مکان های حساس مانند بیمارستان، زندان یا مدارس دیده می شوند ابراز نگرانی کرد.

او همچنین گفت ارتفاعی که دوربین های گوگل از آن اقدام به تصویر برداری کرده اند مشکل زا است زیرا به کاربر امکان می دهد از بالای نرده، حصار و دیوار منازل و اماکن داخل این محوطه ها را ببیند و عملا کاربر Street View دید بیشتری از یک عابر پیاده در این اماکن داشته باشد.

آقای توئر گفت در ماه اوت از گوگل خواسته شده بود در این باره کاری انجام دهد، اما گوگل از این خواسته تبعیت نکرده بود.

احتمالا آغاز رسیدگی به این شکایت در دادگاه چندین ماه طول خواهد کشید اما ممکن است این شکایت تاثیر فوری تری در امکان دسترسی به این سرویس گوگل در داخل سوئیس داشته باشد.

آقای توئر از دیوان محاکمات خواسته است به گوگل دستور دهد تا همه تصاویر سوئیس را از دسترس کاربران خارج کند و تا زمانی که حکمی در این باره صادر نشده از ثبت تصاویر بیشتر نیز خود داری نماید.

 

کد خبر 24492

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • آرمان IR ۱۱:۲۰ - ۱۳۸۸/۰۸/۲۳
    0 0
    چه دغدغه هايي دارن! نميدونن كه يارانه ها داره هدفمند ميشه!