فرمانده نیروی انتظامی امروز در کرمانشاه توضیحاتی درباره مرگ ستار بهشتی داد و گفت: در پرونده ستار بهشتی اگر قصوری از نیروی انتظامی دیده شود، با مقصران برخورد قاطع خواهیم کرد.

به گزارش خبرآنلاین؛ پیش از این اعلام شده است ستار بهشتی در بازداشتگاه نیروی انتظامی در رباط کریم جان سپرده است. آنطور که محسنی اژه ای، دادستان کل کشور گفته، او یک روز پس از تحویل از زندان اوین و درحالی که در اختیار پلیس فتا بوده، فوت کرده است.

آنطور که ایسنا گزارش داده است، سردار اسماعیل احمدی‌مقدم در حاشیه مراسم صبحگاه یگان‌های انتظامی استان کرمانشاه، درباره آخرین وضعیت پرونده ستار بهشتی، چنین گفت: پرونده این وبلاگ‌نویس در دادسرا است و چون ریاست قوه قضاییه دستور رسیدگی ویژه به آن را صادر کرده، ما نیز در نیروی انتظامی برای مشخص‌شدن ابعاد این پرونده با قوه‌قضاییه همکاری داریم.

به گفته فرمانده ناجا، ماموران مورد نظر در حال حاضر در اختیار دادسرا برای بازجویی هستند: اگر به نتیجه‌ای برسیم که قصوری بوده، با مقصران آن برخورد قاطع و قانونی را به عمل خواهیم آورد. اجرای قانون باید بر اساس موازین شرع و قانون باشد و ما هرگز حق افراط و تفریط در این زمینه را نداریم، گرچه هنوز مشخص نشده که در خصوص ستار بهشتی جرمی رخ داده یا نه، اما اگر قصوری صورت گرفته شده باشد با مقصران برخورد قاطع خواهیم داشت.

احمدی‌مقدم گفت: معمولا جرم اینگونه مجرمان (وبلاگ نویسی) پس از شناسایی، با بیان تذکراتی و در نهایت با اخذ تعهداتی، خاتمه می یابد. هنوز مشخص نیست که فوت «ستار بهشتی» طبیعی بوده یا نه، و این موضوع نیز در دست بررسی است.

گفتنی است دیروز عباس جعفری دولت آبادی، دادستان تهران از بازداشت چند نفر در رابطه با مرگ ستار بهشتی خبر داده بود. او گفت: بازپرس پرونده از هم‌بندی‌های وی در زندان اوین، پزشک معاینه‌کننده و مامورانی که در این ایام متهم را در اختیار داشتند تحقیق به عمل آورد. سیاست قوه قضاییه این است که اگر تخلفی صورت گرفته، بدون اغماض به این پرونده رسیدگی شود و اگر خدایی نکرده مطالبی بی‌جهت در رسانه‌ها منتشر شده، از آنها جلوگیری شود.

 

توصیه به هیات های عزاداری محرم

فرمانده ناجا همچنین درباره ایام عاشورا، گفت: همه مردم ایران اسلامی در ایام عاشورا برای زنده نگه داشتن یاد و قیام امام‌حسین (ع) به صورتی با شکوه در مراسمات عزاداری شرکت می‌کنند که پلیس هم همراه مردم است.

احمدی مقدم گفت: انتظاری که از هیئت‌ها و دسته‌جات عزاداری داریم این است که سعی کنند وضعیت ترافیکی شهرها را رعایت کنند و همچنین از ایجاد سر و صدا در ساعات پایانی شب خودداری کنند.

4747

کد خبر 257762

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =