طرح تقسیم تهران به 8 شهر با 8 فرماندار چند سال پیش جنجال رسانه ای بزرگی به همراه داشت و البته به فراموشی سپرده شد. اکنون استانداری تهران تعریف تازه ای از این تقسیمات داده است؛ 22 فرمانداری برای 22 منطقه تهران

به گزارش خبرآنلاین؛ این درحالی است که استانداری تهران و وزارت کشور طرح جدایی ری از تهران را هم پیش می برند. هرچند این طرح هم با موانع قانونی که شورای شهر تهران پیش پای علاقمندانش گذاشت، عملا مسکوت مانده است، اما ری به هرجال هنوز هم یکی از 22 منطقه تهران است که استاندار قصد دارد برای آن فرماندار جدا منصوب کند.

مرتضی تمدن سه هفته پیش و در زمان تودیع و معارفه فرماندار تهران خبر 22 فرماندار برای 22 منطقه را اعلام کرد. او تاسیس 22 فرمانداری را در راستای تغییر ساختار فرماندار تهران اعلام کرد و گفت: "برای سهولت کار پایتخت نشینان هر منطقه یک نماینده فرمانداری دارد. تاسیس فرمانداری مناطق باعث ایجاد سهولت برای مردم می شود، این کار باعث تقویت فرمانداری تهران می شود که امیدواریم فرهادی (فرماندار تهران) آن را به درستی اجرا کند."
استاندار تهران اکنون دراین یاره به مهر گفته است: هدف این نیست که برای هر منطقه تهران یک فرماندار منصوب کنیم بلکه کارمندان فرمانداری تهران را در سطح مناطق تهران مستقر می کنیم.

او گفت: هم اکنون در حال مکان یابی هستیم. یعنی می خواهیم از ظرفیتهای ساختمانهای دولتی در مناطق استفاده کرده و شعب فرمانداری را ایجاد کنیم. همچنین سعی می کنیم هیچ بار مالی برای دولت ایجاد نشود و هدف تنها ارائه خدمات بهتر به شهروندان است. اگر هم فرمانداری در این خصوص نیرو کم داشت قطعا نیروی لازم را جذب می کنیم.

تمدن در مورد برخی انتقادات اعضای شورای شهر تهران به افزایش فرمانداری های تهران گفت: متاسفانه برخی فکر می کنند که قیم و وکیل و وصی تهران هستند. شورای شهر بخشی از مسائل تهران را بررسی و تصمیم گیری می کند. به اعتقاد من شورای شهر نباید وارد مسائل حکومتی شود و به آن ورود پیدا کند.

4747

کد خبر 262416

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 6
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • علی IR ۰۹:۵۷ - ۱۳۹۱/۰۹/۱۹
  25 0
  هیچی می نشینندپشت میز وحقوق ماهانه اشان رامی گیرنداین هم یک نوع اشتغاله !!!!!
 • بدون نام IR ۱۰:۵۱ - ۱۳۹۱/۰۹/۱۹
  20 0
  که چی بشه هی پست درست میکنید ؟ همینام که هستن زیادین وقتی مار مفیدی نمی کنن
  • مرتضی IR ۱۵:۲۳ - ۱۳۹۱/۰۹/۱۹
   0 1
   مجید جان دلبندم مار نه کار کار!
 • بدون نام EU ۱۵:۵۰ - ۱۳۹۱/۰۹/۱۹
  0 0
  هیچی
 • بدون نام IR ۱۶:۵۹ - ۱۳۹۱/۰۹/۱۹
  0 2
  یکی بیاد شهرستان دزفول با شهرهای دور و ورش که بیش از یک میلیون نفرن رو هم مستقل کنه و یه استان جدید تشکیل بشه تا ما هم پیشرفت کنیم
  • بدون نام IR ۲۳:۲۱ - ۱۳۹۱/۰۹/۱۹
   1 0
   دلت خوشه یا خودتو به خوشی زدی. الان مثلا مردم استان های خراسان شمالی جنوبی و البرز و بقیه دسته گل های دولت خوشبخت شدند؟؟؟؟