رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برگزاری مسابقات قرآنی کارگری سراسری کشور امری عزتمند و در خور تحسین است، تاکید کرد: اهتمام به ساماندهی نیروهای قرآنی در جامعه کارگران حرکتی پاک و پرتاثیر است.

علی لاریجانی با ارسال پیامی به مراسم اختتامیه نهمین دوره مسابقات کشوری قرآن کریم ویژه جامعه کار و کارگری که پیش از ظهر پنج شنبه در مرکز همایش‌های دفتر تبلیغات اسلامی برگزار شد، اظهار داشت: این جمع از دو جهت برگزیده است، هم از این بُعد که جمعی قرآنی است و حاملان قرآن از بهترین جمعیت بشری محسوب می‌گردند که کتاب انسانیت و فضیلت را در دل‌های خود جای داده‌اند و هم از این بُعد که تولید کشور و رونق آبادانی کشور بر همت و اراده آنان و بر بازوان پرتوان آنان استقرار یافته است.

وی در ادامه این پیام افزود: شخصیت‌های برجسته در دنیا غالباً در پناه بهره‌گیری از ویژگی‌های فطری توانسته‌اند راهی به سعادت بیابند. قرآن، آخرین کتاب آسمانی از این خصوصیت برخوردار است که مبتنی بر فطرف الهی انسان،‌مسیر هدایت بشر را معین می‌نماید، به همین دلیل رسالت پیامبر ما به خصوصیت خاتمیت آراسته است، چرا که فطرت انسان‌ها در همه ادوار تاریخ یکسان است و این کتاب راهنمای بشر براساس فطرت است. لذا راهنمایی‌های قرآنی سعادت دنیا و آخرت بشر را تضمین می‌نماید و نقصی که مکاتب بشری دارند و سعادت تک‌بُعدی یعنی دنیوی را در بر می‌گیرد، ندارد با دیدی جامع به حرکت عالم وآدم می‌نگرد.

لاریجانی در ادامه این پیام با بیان اینکه قرآن کتابی است که آراستگی معنوی فرد را زیربنای توسعه همه ‌جانبه جامعه تعریف می‌کند و مدینه فاضله اسلامی جز با توانمندسازی مادی و معنوی آحاد جامعه تحقق نمی‌یابد، تاکید کرد: جامعه قرآنی کارگران این توفیق را دارد که مطابق تدبیر قرآنی، باور نمودن استعدادهای فردی را هم از جهت مادی و هم از جهت معنوی، در پناه قرآن مورد توجه قرار داده و از این جهت حرکتی عمیق و پرارزش و ماندگار خواهد بود.

در پیام رئیس مجلس شورای اسلامی آمده است: برگزاری مسابقات قرآنی کارگری سراسری کشور امری عزتمند و در خور تحسین می‌باشد و بنده از صمیم قلب از این همت ارزشمند سپاسگذارم. برگزاری کلاس‌های آموزش و تعلیم قرآنی، چه از بُعد تلاوت و چه تفسیر و اهتمام به ساماندهی نیروهای قرآنی در جامعه کارگران حرکتی پاک و پرتاثیر خواهد بود.

لاریجانی در پایان تصریح کرد: اینجانب ضمن تقدیر از دست‌اندرکاران برگزاری مسابقات سراسری قرآنی کارگران کشور که انصافاً محفلی نورانی است، امیدوارم که این حرکت در آینده با پشتیبانی وزارتخانه‌های تعاون، کار و رفاه اجتماعی و فرهنگ و ارشاد اسلامی در جهت بالندگی و رشد معنوی جامعه کارگری گام‌های استواری بردارد، موفق و موید باشید.

/6262

کد خبر 323744

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =